Laimingų žmonių laimingos akimirkos
  NAUJIENOS

Laimingų žmonių laimingos akimirkos

Kategorija:

Rengdamiesi šeimos šventei, ypač vestuvėms, krikštynoms, dažnas  tas laimingas gyvenimo akimirkas stengiasi įamžinti ne tik nuotraukose, bet ir filmuose, kur šventės kaltininkai bent trumpam tampa tikrais aktoriais, vaidinančiais save.  Apie laimingų akimirkų užfiksavimą video įraše www.manokrastas.lt redaktorė Genovaitė Paulikaitė kalbina Paulių Sluškonį, teikiantį filmavimo ir fotografavimo paslaugas.

–Ar sutinki, kad esi laimingų žmonių gyvenimo akimirkų medžiotojas? Kada ir kaip gimė šis sumanymas?

–Žodis „medžiojimas“ man kažkodėl labiau siejasi  su nelengva komercinės žiniasklaidos fotografų ir operatorių duona. Jie turi kurti medžiagą, kuri būtų šokiruojanti, nematyta, provokuojanti socialines diskusijas ir pan. Tokią medžiagą rasti nėra lengva, todėl ją pavyksta užfiksuoti tik geriausiems medžiotojams.

 

Tuo tarpu mano darbas yra į kinematografinę kalbą „išversti“ svarbiausius žmonių gyvenimo įvykius. Šeimos švenčių metu aš nesu medžiotojas. Nors, žinoma, vestuvių, krikštynų, gimtadienių neįmanoma paversti filmavimo aikštele, kurioje būtų viskas suplanuota nuo A iki Ž, tačiau daug bendraudamas su klientais iki renginio, stengdamasis juos pažinti, suprasti jų pasaulėžiūrą, vertybes, aš žinau kokią vizualinę kalbą pasirinkti, kaip elgtis filmuojant ir ko man prireiks montuojant medžiagą. Nors tam tikra dalis atsitiktinumo išlieka visuomet.

Garso ir vaizdo technologijomis domėjausi nuo mažens. Atlikdavau įvairiausius eksperimentus su tėvų juostiniais magnetofonais, kita muzikine ir video atkūrimo įranga. Tačiau sumanymas profesionaliai užsiimti šeimos švenčių filmavimu ir paversti jas įdomiomis kino istorijomis brendo ilgai, kadangi šioje veikloje reikia nemažai įvairių sričių žinių.

–Kokias šventes labiausiai mėgsti filmuoti ir fotografuoti ir kodėl?

–Kaip ir kiekviena kita meno šaka, kinas yra labai turtingas savo žanrine įvairove, meninėmis ir technologinėmis galimybėmis, todėl įdomiausia dirbti tada, kai žmonės yra atviri netradicinėms, netikėtoms idėjoms, nebijo eksperimentuoti. Tuomet visiškai nesvarbu, kokia tai šventė. Svarbiausiu dalyku tampa bendras darbas ir abipusis noras pasiekti kuo geresnį originalaus sumanymo rezultatą.

–Kiek žiūrėjau, kiekvienas tavo filmas – tai tavo ir jos dalyvių kuriama istorija. Joje šventės dalyviai tampa aktoriais, o gal tiesiog laisvai leidžia reikštis savo jausmams. Tu juos kuri pagal iš anksto apgalvotą scenarijų ar tiesiog palieki laisvę improvizacijai?

–Įdomu tai, kad šis santykis nuolat keičiasi ir galiu pasakyti, kad išankstinio pasiruošimo naudai. Norint sukurti muzikinį klipą iš, tarkime, vestuvių dieną užfiksuotų kadrų, daug planuoti nereikia. Tačiau vizualiai patrauklių muzikinių švenčių klipų aš stengiuosi vengti, kadangi, mano manymu, jie yra tiesiog sausas kokybiškų kadrų koliažas, kurio fone skamba koks nors gerai žinomas kūrinys.

Tuo tarpu aš stengiuosi išnaudoti visa tai, ką kinas turi geriausio: natūralų aplinkos garsą, žmonių reiškiamas mintis, jų pokalbius, paralelinį montažą, kompozicijos simboliškumą ir t.t. Šios įvairios priemonės reikalingos tam, kad šventės filmas – kaip Jūs sakote – taptų istorija, kad dalyviai taptų aktoriais, kad pasakojimas provokuotų jausmus, emocijas, mintis, asociacijas, kad būtų pačiu tikriausiu šventės meniniu ir dokumentiniu liudininku. Tokiam požiūriui į švenčių filmus reikalingas pasiruošimas, todėl prieš kiekvieną šventę atlieku įvairius darbus.

–Kas svarbiausia kuriant filmus, kuriuose pateikiamos džiaugsmingos ir laimingos žmogaus gyvenimo akimirkos?

–Atskleisti, parodyti, kad šios akimirkos svarbios universalia socialine, kultūrine ir, žinoma, menine prasme. Įprasminti plika akimi nematomus dalykus, parodyti herojaus/herojų unikalias vertybes, charakterių bruožus, suteikti šventės istorijai amžinumo aspektą. Būtent toks ir yra meno (kūrybos) tikslas plačiąja prasme.

–O be šventinių akimirkų, galbūt ir kita kūryba užsiimate? Papasakokite plačiau.

–Be audio, video ir foto kūrybos neapsieina jokia įmonės interneto svetainė ar socialiniai tinklai. Todėl nemažai dirbame interneto turinio kūrimo srityje: reklaminiai filmai, produktų fotografija, mokomoji video medžiaga ir pan.

–Nors sakoma, kad žmogus planuoja, o Dievas juokiasi, bet metų kaita, mus visada paskatina ir paplanuoti, ir pasvajoti. Kokius planus ir svajones puoselėjate?

–Svajoju apie drąsias jaunųjų poras, kurios nebijotų pačių netikėčiausių iššūkių priešais filmavimo kamerą.


Reklama