NAUJIENOS

Egidijus Vareikis išrinktas ETPA pirmininko pavaduotoju

Kategorija:

Miestas:
Sausio 26–31 dienomis Strasbūrę vyko Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinė sesija, į kurią buvo komandiruoti ​Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Algirdas Butkevičius Seimo nariai Simoinas Gentvilas, Kęstutis Msiulis, Egidijus Vareikis ir Emanuelis Zingeris.

Penkias dienas trunkanti žiemos sesija prasidėjo naujo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pirmininko ir jo pavaduotojo rinkimais.

Į Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pirmininko pavaduotojo postą iš Seimo delegacijos buvo pasiūlytas delegacijos pirmininko pavaduotojas Egidijus Vareikis. „Prieš kiek daugiau nei 70 metų Europos Taryba buvo sukurta kaip gerai sutariančių demokratinių šalių „džentelmenų klubas“, tačiau šiandien organizacija susiduria su rimtomis demokratijos ir žmogaus teisių raidos problemomis. Tad Parlamentinei Asamblėjai tenka vis iš naujo peržiūrėti kriterijus, kuriais remiantis šalis laikoma stabilia demokratija ar, kada reikia, padėti jai tokia demokratija tapti. Nenormalu, kai tarp Europos Tarybos šalių kyla karai, labai liūdna, kai tenka abejoti kai kurių šalių parlamentarų išrinkimo teisėtumu. Kita vertus, tai rodo, kad ETPA yra reikalinga tarptautinio bendradarbiavimo platforma, malonu, kad Lietuva joje jau nebe pasyvi dalyvė, o aktyvi naujų idėjų kūrėja ir propaguotoja“, – sako Seimo narys Egidijus Vareikis.

E. Vareikis yra ETPA narys nuo 2005 metų. Pranešime nurodoma, kad jis yra vienas iš ilgiausią darbo stažą turintis parlamentaras, pagal dalyvavimą ir pasisakymus posėdžiuose – aktyviausias Lietuvos delegacijos narys. Per šiuos metus jis parengė daugiau nei 20 raportų ir kitų asamblėjos dokumentų, dalyvavo rinkimų stebėjimo misijose, buvo ETPA raporto rengėjas Bosnijai ir Hercegovinai, vadovavo Procedūrų ir Imuniteto reikalų komitetui. Šiuo metu jis yra kelių asamblėjos komitetų narys, ETPA raporto rengėjas Moldovai, vadovauja pakomitečiui, nagrinėjančiam konfliktus tarp Europos Tarybos šalių narių. 

Parengta pagal Seimo spaudos pranešimą
 


Reklama