NAUJIENOS

2021 metų sausio mėnesį šalčiausia vieta Žemėje buvo... Grenlandijoje

Kategorija:

Miestas:
Grenlandijoje fiksuota šalčiausia šios žiemos temperatūra, kuri siekė –61,3°C.
Šių metų sausio 29 d. šalčiausia vieta Žemėje buvo Grenlandijoje esančioje tyrimų stotyje netoli Grenlandijos ledo viršūnės. Stotis yra 3216 metrų aukštyje virš jūros lygio.

Kiti sausio mėnesio rekordai

Šiuo metu Antarktidoje tęsiasi vasara, tačiau žemynas susiduria su šalčiausiomis orų sąlygomis nuo 1978  metų. Antarktinėje stotyje „Dome Fuji“ 2021 metų sausį registruotas –44,1°C šaltis.
Karščio bangos Australijoje šiais metais nėra tokios smarkios (neviršija +50°C), tačiau sausio 14 d. Roebourne karštis pasiekė +47,1°C.

Meksika buvo karščiausia šalis Šiauriniame pusrutulyje, kur šių metų sausio 1–2 d. Andres Figureoa fiksuotas +42,0°C karštis.

Tikėtina, kad ekstremaliai žemos temperatūros Grenlandijoje vasario mėnesį dar pasikartos, o ypač šaltas oras taip pat užplūs ir Kanadą bei JAV.

Visų laikų šalčio rekordas –69,6°C, Grenlandijoje buvo registruotas 1991 metų gruodžio 22 d., ir jis 2°C nusileidžia Rusijos temperatūrų rekordams iš Oimiakono ir Verchojansko, rašo mkweather.com. 

Gismeteo.lt 

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Daugeliui Ramutė Skučaitė (g. 1931 m.) – vaikų ir vaikystės poetė, vaikų literatūros klasikė. Ji – tradicinės poezijos atstovė. Eiliavimo, rimavimo meistrė. Žodžio skaidrumas – šios poetės siekiamybė. Jos poezija –...

Pasaulis užsimerkus

Pasaulis užsimerkus

Lentvario miesto bibliotekos duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir...

Pasaka apie NE

Pasaka apie NE

Ar kada susimąstei apie mus supančius žodžius? Kiek jų daug ir kokie visi skirtingi. Vieni žodžiai yra linksmi, kiti – liūdni. Vieni skanūs, kiti – nelabai. O ar kada pagalvojai, kaip sunku žodžiui NE? Su juo nelengva susidraugauti,...


Reklama