Šiandien namų interjero tendencijos itin greitai keičiasi. Dažnai nesuspėjame koja kojon su jomis. Tačiau nesibaiminkite, tam yra sprendimas – vintažinis stilius. Jis padės atrasti harmoniją tarp jau turimų daiktų namuose ir besikeičiančios mados. Vintažinis stilius yra nenuobodus ir spalvotas, nes likusius senus daiktus galite derinti su visiškai naujomis detalėmis ir taip sukurti naują vientisą namų įvaizdį. Kaip tai padaryti? Dalinamės keliais patarimais.
Spalvingi, geometriški ir mediniai baldai
Rinkdamiesi vintažinio stiliaus baldus savo namas, atsižvelkite į spalvas ir formas. Spalvinę gamą rinkitės šviesią, ramią. Derančios spalvos gali būti mėlyna, rožinė, alyvinė. Šio stiliaus baldams būdingos lakoniškos formos, grakštumas, lengvumas.
Jei renkatės baldus miegamajam, atkreipkite dėmesį, ar lova pagaminta iš medienos ir turi kojeles. Šis akcentas – vintažinio stiliaus išskirtinumas. Rinkitės jas kuo įmantresnes – grakščias, laibas ar lenktas. Nepamirškite derinti naujų ir senų interjero detalių, tam puikiai tiks dvigulė lova su patalynės dėže. Modernios funkcijos pasitelkimas vintažinio stiliaus lovai su senovinėmis, grakščiomis lovos kojelėmis jums primins tikrąjį šių dienų vintažinį stilių.
Lubos, sienos ir grindys
Šiam stiliui itin artimos detalės, pagamintos iš medienos, todėl rekomenduojama grindis rinktis taip pat pagamintas iš natūralios medienos. Koks jums atspalvis artimas, nuspręskite patys. Jei vaizdą norite pagyvinti, papuoškite jas įmantriais ir ryškiaspalviais kilimais.
Lubas reikėtų dažyti balta spalva ir padengti tekstūra, kad išryškėtų raštas. Jei balta spalva luboms jums nėra artima, lubos gali būti medinės su natūraliu medienos raštu. Na, o sienoms vintažiniam stiliui dažniausiai naudojami gėlėti, šviesūs tapetai. Tačiau šiandien tapetus renkamasi vis rečiau, todėl galite pasitelkti šviesių tonų dažus.
Dekoras
Vintažiniam stiliui galite pritaikyti jau seniai turimas namų detales, kurios sukelia atsiminimus. Taip jis taps dar artimesnis. Prie šio stiliaus puikiai derės muzikinės dėžutės, išraiškingos vazos, senoviniai laikrodžiai, žvakidės. Luboms rinkitės unikalius šviestuvus, o sienas papuoškite nuotraukomis, įrėmintomis elegantiškuose rėmuose. Taip pat nepamirškite vieno itin svarbaus akcento – didelio ir puošnaus veidrodžio, kuris papildys erdvę. Na, o jei interjero detalių pritrūko, jų gali paieškoti sendaikčių turguje arba antikvariatuose.
Jei nenorite atsilikti nuo naujausių tendencijų, bet tuo pačiu siekiate išlaikyti esamą namų įvaizdį, vintažinis stilius yra tai, ko ieškote. Jis suteiks namų erdvei funkcionalumo, lengvumo, praplės erdvę, papuoš ją išraiškingomis formomis ir akims maloniomis spalvomis.