Vasario 22 d. (trečiadienį) 15 val. VLKK rengia nuotolinį kalbos forumą „Ar išmok(y)ti lietuviškai – misija įmanoma?“, forumą tiesiogiai bus galima stebėti per VLKK „Youtube“ kanalą, žr. čia.
Lietuvių kalba dėl archajiškų ypatybių domina užsieniečius, ypač pasaulio poliglotus, mokslininkus indoeuropeistus. Kitiems lietuvių kalbos prisireikia įsikūrus Lietuvoje ilgesniam laikui, nesvarbu, ar studijų, darbo pasiūlymo atviliotiems, mišrią šeimą sukūrusiems, ar karo atblokštiems. Poliglotui naujos kalbos yra pomėgis, bet daugeliui mūsų svetimos kalbos prisijaukinimas yra daug pastangų reikalaujantis procesas. Tad kaip mokytis lietuvių kalbos? Ar egzistuoja „stebuklingi“ mokymo(si) metodai? Ar pakanka priemonių ir pačių mokytojų? Ir apskritai, ar mokytis lietuviškai „apsimoka“? Apie tai forume ir bus diskutuojama.
Patirtimi dalinsis ne vieną dešimtmetį su kitakalbiais dirbančios lituanistės VDU Švietimo akademijos Lituanistikos ir tarptautinių programų centro vadovė Vilma Leonavičienė, VU Lituanistinių studijų katedros lektorė Rita Migauskienė ir Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyriaus vyresnioji metodininkė Greta Botyriūtė-Skiotienė.
Apie tai, kaip pavyko suvaldyti iš Ukrainos karo genamų moksleivių srautus, kaip Lietuvoje organizuojamas jų ugdymas, kalbės Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Elona Bagdanavičienė. Užsienio reikalų ministerijos Globalios Lietuvos departamento direktoriaus pavaduotoja Gitana Skripkaitė kalbės apie į Lietuvą iš užsienio grįžusių šeimų vaikų poreikius.
Diskusijoje dalyvaus VDU Švietimo akademijos lietuvių kalbos ir kultūros kursų dalyvės Nataliia Vasylieva ir Lizaveta Chepikava, į Lietuvą atvykusios iš Ukrainos. Savo asmenine istorija pasidalins Klaipėdoje jau keliolika metų sėkmingai verslą kuriantis Prancūzijos Respublikos garbės konsulas Klaipėdoje Olivier Criou, Vilniaus universitete mediciną studijuojantis Damianʼas Luka Mialkovskyjʼis iš Vokietijos. Poliglotas iš Japonijos Kotaro Hisada papasakos, kaip jam kilo noras 2013 m. pradėti savarankiškai mokytis lietuvių kalbos. Jau kelerius metus jis kuria „Youtube“ kanalą lietuviškai.
Rašytojas poliglotas Mindaugas Peleckis, vienintelis HYPIA (tarptautinės hiperpoliglotų asociacijos) narys Lietuvoje ir Baltijos šalyse, perduos tarptautinės poliglotų bendruomenės poreikį mokytis lietuvių kalbos kaip vienos gražiausių pasaulio kalbų naudojantis tarptautine DuoLingo programėle, kurioje lietuvių kalbos iki šiol dar nėra.
