NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Zumpės staigmena

Kategorija:

Miestas:
 Kaip ir kasmet, atėjus žiemai, žiemojantys vandens paukščiai renkasi prie neužšalusio vandens tose pačiose gerai žinomose vietose. Tauragėje tokios vietos yra Jūros upė ir Zumpės tvenkinys. Paukščiai sudaro didelius būrius, jų gali būti šimtai vienoje vietoje. Geraširdžiai žmonės ateina į tas vietas, maitina paukščius ir padeda jiems išgyventi sunkų laikotarpį. Paukščių rūšių sudėtis tokiuose būriuose paprastai labai skurdi ir nenustebina stebėtojo – būrį dažniausiai sudaro vien didžiosios antys.
 
 Bet šiemet Zumpė sugebėjo pateikti tikrą staigmeną. Į žiemojančių didžiųjų ančių būrį įsimaišė du neįprasti naujokai.
 
 Per ilgai užsibuvo mūsų krašte ausuotasis kragas. Didžioji šių paukščių dalis palieka Lietuvą spalio mėnesį. Ir nors pajūryje pavienius kragus galima pamatyti visą žiemą, Tauragės krašte toks atvejis nėra kasdienis.

 
 Ausuotieji kragai minta daugiausiai žuvimis, puikiai nardo ir plaukioja po vandeniu, todėl jiems būtinai reikia atviro vandens plotų. Jeigu žiemą Zumpė užšals, jis bus priverstas ieškoti sau kitos žiemojimo vietos.
 
Neatrodė labai pasimetusia ir baigšti antra naujokė – jauna baltakaktė žąsis. Baltakaktės žąsys neperi Lietuvoje, jas galima pamatyti pavasarinių ir rudeninių migracijų metu. Rudenį pro Lietuvą jos gausiausiai praskrenda spalio mėnesį.
 

 
Šitas paukštis dėl kažkokių priežasčių atsiliko nuo gentainių būrio ir užsibuvo mūsų mieste. Greičiausia, jeigu paukštis pasiliko čia ne dėl sveikatos problemų, po kurio laiko žąsis pratęs savo kelionę į šiltesnius kraštus.
 
 
 
 
Aleksandras Naryškin
Tauragės krašto muziejus „Santaka“
 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama