NAUJIENOS

Žirgo taku ir partizanų keliais

Kategorija:

Miestas:

Pusdienio žeidinis maršrutas. Maršrutą sudaro asfaltuotas kelias, žvyrkelis, medinis takas, miško keliukai.

Pasirinkę šį maršrutą aplankysite Pavarių liepą ir Pavarių akmenį, Niūronis, kur vienintelis Lietuvoje Arklio muziejus, aukštaitiškos sodybos, pravažiuosite dalimi Žirgo tako, aplankysite partizanų įamžinimo vietas, pasigrožėsite Palatavio piliakalniu (manoma, kad ant jo stovėjusi Karaliaus Mindaugo pilis Latava). 

Maršruto pradžia - Anykščių RP lankytojų centras. Čia siūlome aplankyti  interaktyvią ekspoziciją. Nuo lankytojų centro keliaukite Šventosios upės link ir pasiekę „Šventosios kairiojo kranto sveikatingumo taką" juo keliaukite į dešinę. Pasibaigus takui važiuokite apie 5 km iki Niūronių. Už arklio muziejaus sankryžoje sukite į kairę. Tai Žirgo takas, važiuokite juo maždaug 4,2 km (kiekvieną kilometrą take žymi mediniai stulpeliai). Dešinėje pamatę Anykščių regioninio parko ženklą už jo sukite į dešinę. Pravažiavę tiltą ir bažnyčią sankryžoje sukite į kairę, važiuokite tiesiai, netrukus pamatysite nuorodą link partizanų žuvimo vietos, čia sukite į dešinę. Važiuokite šiuo keliu maždaug 4 km, tada pasukę kairę galite aplankyti Palatavio piliakalnį. Pasiekę asfalto kelią sukite į kairę, iki Anykščių maždaug 8 km. Įvažiavę į miestą ir pasiekę T formos sankryžą sukite kairėn. Per miestą važiuodami pagrindiniu keliu pasieksite Anykščių RP lankytojų centrą.


Anykščių regioninio parko direkcijos inf.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama