NAUJIENOS

Žemės valanda kviečia likti namie, išjungti šviesas ir skirti savo dėmesį gamtos išlikimui

Kategorija:

Miestas:
2020 m. kovo 28 d. Šeštadienį lik namie, išjunk šviesą ir įjunk gyvenimą. Šią dieną bent valandą skirkime visą savo dėmesį Žemei – kviečia Pasaulinės „Žemės valandos“ organizatoriai kartu su visų šalių bendruomenėmis, susirūpinusiomis planetos likimu.
 
 #EarthHour yra didžiausias pasaulio klimato skambutis. Kovo 28 d., kaip visada 20:30 - 21:30 valandą milijonai žmonių, tūkstančiai įmonių ir miestų išjungdami šviesas siųs signalą pasaulio sprendimus priimantiems asmenims, kad laikas veikti, ir jūs turite prisijungti!
Pasaulio gamta išgyvena didesnę krizę nei bet kada. Visuotiniai gamtos praradimai per pastaruosius 50 metų neturi precedento žmonijos istorijoje. Ir vis dėlto gamtos sistemos yra būtinos visų mūsų ateičiai. Gamta yra ne tik mūsų maisto, vandens ir švaraus oro šaltinis, bet ir pagrindinis sąjungininkas kovojant su klimato kaita.
 
„Žemės valanda 2020“ yra nuostabi galimybė prisijungti prie milijonų žmonių visame pasaulyje ir išsakyti savo susirūpinimą“, sako Tomas Kurapkaitis, asociacijos LITDEA vadovas. „Kviečiame jus parodyti sprendimus priimantiems asmenims, kad jums, jūsų šeimai, jūsų bendruomenei ir organizacijoms rūpi iššūkiai, su kuriais susiduria mūsų planeta - klimato pokyčiai ir gamtos praradimas. Mes norime ateities, kurioje galėtų klestėti tiek žmonės, tiek gamta!”
 
Pasak Susivienijimo Žali LT koordinatoriaus Lino Kranausko, „tai simbolinė, visuomenės ir politikų dėmesio atkreipimo akcija. Žemės valanda – tai proga tamsoje pamąstyti ir pradėti kelti nesimbolinius ir neretorinius klausimus. Gal jau metas paklausti vyriausybės – kada nustosim suvokti gamtosaugą kaip Europos primestą reikalavimą? Kas bus konkrečiai nuveikta energijos vartojimo mažinimo srityje, kokių imsimės rimtų atsinaujinančios energetikos projektų?“
 
Šiandien, kai atrodo, kad gamta kone keršija visų šalių visuomenėms, stabdydama ne tik ekonomiką, bet ir gyvybes, pasaulio klimato aktyvistai ragina atsitokėti. Galbūt tai tinkamiausias metas sau, valdžiai ir verslui priminti – nejau tik tokia kaina stabdysime taršą?
 

 PRIJUNK SAVO BALSĄ  
https://www.earthhour.org/voice

Apie Žemės valandą:

2007 m. Sidnėjuje prasidėjusi kaip simbolinė šviesos akcija, inicijuota Pasaulio Gamtos Fondo (WWF), „Žemės valanda“ tapo didžiausiu visuomeniniu judėjimu aplinkosaugos srityje, įkvepiančiu asmenis, bendruomenes, verslą ir organizacijas daugiau nei 180 šalių ir teritorijų imtis veiksmų dėl mūsų bendrų namų.  Nuo miškų iki vandenynų judėjimas padarė daug nuostabių dalykų, susijusių su mūsų klimatu ir jo biologine įvairove, teikdamas vilties, kad kartu viskas yra įmanoma!

 
 

Reklama