NAUJIENOS

Žemės dienos proga – virtuali paroda apie saugomas teritorijas

Kategorija:

Miestas:
Dzūkijos nacionalinis parkas. V. Polikšos nuotr.
 

Žemės diena minima kovo 20 dieną, astronominio pavasario metu. Pasaulinei Žemės dienai buvo pasirinkta pavasario lygiadienio pradžia, kai dienos ir nakties ilgumas visuose Žemės rutulio taškuose tampa vienodas. Ta proga siūlome pasigrožėti saugomų teritorijų kraštovaizdžiais, aplankant virtualią parodą.

Nacionalinių ir regioninių parkų kraštovaizdžiai „iš paukščio skrydžio“ užfiksuoti žinomo fotomenininko Vlado Polikšos. Fotografas jau senokai keliauja po Lietuvos saugomas teritorijas, Įamžindamas unikalią mūsų krašto gamtą, įvairius kraštovaizdžius, gyvūniją ir augaliją. Fotomenininkas ne kartą mėgino pavasario, vasaros, rudens spalvas užfiksuoti „iš paukščio skrydžio“ – taip geriausiai matosi mūsų krašto mozaikiškos reljefo linijos.

Menišku rakursu užfiksuoti Dzūkijos nacionalinio parko, Asvejos, Labanoro, Nemuno kilpų, Veisiejų ir kitų regioninių parkų vaizdai. Tik žiūrint iš aukštai galima suvokti kraštovaizdžio unikalumą, mūsų Žemės grožį ir didybę. 

Vladas Polikša yra sukūręs Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų emblemas, kuriose užfiksuotos kiekvienos saugomos teritorijos išskirtinės gamtos ir kultūros paveldo vertybės. Su saugomų teritorijų lankytinomis vietomis supažindina Vlado kurti informaciniai stendai ir nuorodos. 

Šį kartą pasigrožėti fotomenininko gamtinėmis nuotraukomis siūlome VIRTUALIAI

Vėliau parodą „Saugomos teritorijos – iš paukščio skrydžio“ bus galima aplankyti Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre. 

VSTT inf.


Reklama