Žemaitijos nacionaliniame parke - nauja trasa
  NAUJIENOS

Žemaitijos nacionaliniame parke - nauja trasa

Kategorija:

Miestas:
Žemaitijos nacionaliniame parke įrengta nauja Liepijų pėsčiųjų trasa. Jos ilgis - 4 km. Trasa driekiasi per išskirtinėmis gamtinėmis savybėmis ir įvairove pasižymintį Liepijų mišką, kuris saugo ne tik šimtamečius ąžuolus, bet ir įvairias į raudonąją knygą įrašytas paukščių, augalų, kerpių bei požeminių grybų rūšis.
 
Trasa įrengta įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Darnus kietųjų lapuočių miškų valdymas – darnaus turizmo vystymo praktika“.
 
Žiedinė pėsčiųjų trasa driekiasi natūraliu mišku, be specialiai įrengtos dangos. Pastatyti kelio ženklai rodantys kryptį ir atstumą iki pėsčiųjų trasos. Įdomiausiose trasos vietose įrengti informaciniai stendai, pasakojantys intriguojančius faktus apie vietos ypatybes. Kur keliauti, take parodys ženklinimas ant medžių  – raudoni „giliukai“. Tako išskirtinumas: gamtos pažinimas, gyvūnija ir augalija, retos augalų rūšys, kraštovaizdis.
 
Trasai sukurta mobili programėlė, kurioje rasite maršrutą ir audiogido įrašus.  Programėlę (pavadinimas „Audio Guide of Zemaitija National Park“) galima parsisiųsti nemokamai.
 
Tako pradžios koordinatės: 56.033225, 21.781736 (WGS).
 
Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos informacija


Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos

Ruduo pilyje

Ruduo pilyje

Iš pirmo žvilgsnio pilis atrodo ta pati, nepasikeitusi. Kaip ir prieš mėnesį, žaliuoja ąžuolai, geltonų lapų beveik nėra, bet nukritusiomis gilėmis nuklotos trinkelės įrodo, kad ruduo atėjo. Anksčiau nepastebimos,...


Reklama