Žagarės regioniniame parke atnaujintas apžvalgos bokštelis
  NAUJIENOS

Žagarės regioniniame parke atnaujintas apžvalgos bokštelis

Kategorija:

Miestas:

Žagarės regioninio parko rekreacinėje zonoje aplink Žvelgaičių ežerą vingiuoja 3,6 km ilgio Žagarės ozo pažintinis takas, kuriuo keliaujant galima pasigrožėti gamta, stebėti paukščius, gyvūnus ar vabzdžius, pastovyklauti arba tiesiog pasidairyti po apylinkes. Prie ežero ir karjerų esančiose poilsiavietėse įrengta nemažai lankytojams skirtos infrastruktūros – pavėsinių, informacinių stendų, automobilių stovėjimo aikštelių, tiltų, laiptų, persirengimo kabinų ir kt. Iš ant vienos Žagarės ozo kalvų esančio apžvalgos bokštelio atsiveria Žvelgaičių ežero ir apylinkių vaizdai. 

Žagarės regioninio parko rekreacinė zona – viena gražiausių teritorijų Žagarės regioniniame parke, pamėgta žagariečių ir miesto svečių. Čia galima pamatyti Žagarės ozą, kuris yra vienas ilgiausių ir įspūdingiausių Lietuvoje. Ozas - tai ilgas, siauras kalvagūbris, prieš maždaug 10 tūkstančių metų paskutinio ledyno suformuotas iš smėlio, žvirgždo ir gargždo, sunešto tekančių tirpsmo vandenų į ledyno plyšius ir tunelius. Tuo metu ledynas dengė visą Žiemgalos lygumą. Ledyno tirpsmo vandenų srautai iš centrinės ledyno dalies kanalėliais tekėjo į jo pakraštinę dalį, išgrauždami kanalus ne tik pačiame ledyne, bet ir po juo slūgsančiose uolienose. Vėliau šios siauros kanjono tipo upės buvo užpildytos smėlio ir žvirgždo sąnašomis, ir, ledo suformuotiems upės krantams ištirpus, kanjonas pavirto siauru, vingiuotu ištęstu pylimu.

Nuo Žagarės ozo atsiveria vaizdingų Švėtės vingių ir Žagarės miesto panorama.  Šalia esantis Žvelgaičių tvenkinys nuo seno žagariečių vadinamas ežeru. Aplink jį ir netoliese esančių karjerų įvairių projektų lėšomis įrengtos poilsiavietės ir atokvėpio vietos su lankytojams skirta infrastruktūra - pavėsinėmis, laiptais, tiltais, automobilių stovėjimo aikštelėmis, prieplaukomis, persirengimo kabinomis ir kt. Infrastruktūra kasmet atnaujinama, papildoma. Dalis jos įrengta dar 2009 m., tad būtini ir remonto darbai. Šį pavasarį atnaujintas ir suremontuotas prie Žvelgaičių ežero Žagarės ozo pažintiniame take esantis apžvalgos bokštelis, kad atvykę lankytojai saugiai galėtų pasidairyti po apylinkes. 

Kviečiame atvykti į Žagarės regioninį parką ir iš arti susipažinti su pačioje Lietuvos šiaurėje išsidėsčiusia saugoma teritorija. 

Žagarės regioninio parko direkcijos informacija

Ruduo pilyje

Ruduo pilyje

Iš pirmo žvilgsnio pilis atrodo ta pati, nepasikeitusi. Kaip ir prieš mėnesį, žaliuoja ąžuolai, geltonų lapų beveik nėra, bet nukritusiomis gilėmis nuklotos trinkelės įrodo, kad ruduo atėjo. Anksčiau nepastebimos,...


Reklama