NAUJIENOS

Žadama kelti Panevėžio sąvartyno vartų mokestį

Kategorija:

Miestas:
Panevėžio regioniniame sąvartyne praėjusių metų pabaigoje pradėję veikti mechaniniai-biologiniai įrenginiai iš mišraus komunalinių atliekų srauto per pirmą 2016 m. ketvirtį atskyrė 310 t tinkamų perdirbti antrinių žaliavų (popieriaus, stiklo, plastiko, metalinės pakuotės ir metalo) ir 6400 t biologiškai skaidžių ir energetinę vertę turinčių medžiagų, kurios nenugula sąvartyne – yra panaudojamos.   
Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (PRATC) teigimu, modernesnis atliekų tvarkymas reikalauja daugiau sąnaudų. Prie jų augimo prisideda ir šiemet įsigaliojęs pakeistas Taršos mokesčio įstatymas. Juo numatytas 3 Eur mokestis už kiekvieną sąvartyne šalinamą toną atliekų, o turinčių asbesto medžiagų šalinimas kainuoja 7,24 Eur už toną.
Tai įvertinęs PRATC ketina perskaičiuoti sąvartyno vartų mokestį. Skaičiuojama, kad vidutinis mokestis turėtų būti 50,20 Eur/t (su PVM). PRATC duomenimis, net ir padidintas jis būtų vienas mažiausių Lietuvoje. Pavyzdžiui, Vilniaus regione vartų mokestis yra – 86,07, Alytaus – 68,61, Tauragės – 65,13, Šiaulių (projektas) – 64,86, Marijampolės – 56,98 Eur/t.
Nuo kitų metų turės būti kitaip skaičiuojami ir atliekų tvarkymo tarifai. Esmė – įvedamas dvinario mokestis. Jį sudarys pastovioji dalis (nepriklausanti nuo atliekų kiekių, skirta apmokėti nuolatines snaudas) ir kintamoji (ši priklausys nuo gyventojų sukauptų ir šalinamų atliekų kiekio). Taip tikimasi paskatinti žmones rūšiuoti ir mažinti atliekų.   
PRATC preliminariai skaičiuoja, kad dėl visų įgyvendinamų pokyčių kaina vartotojams gali išaugti apie 20-40 proc.
 

  Parengė Ryšių su visuomene skyrius
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama