NAUJIENOS
Burbiškio dvare karaliauja istorinė mada

Ž. B. Moljeras „Miestelėnas bajoras“

Kategorija:

Miestas:
Sausio 26 d. (šeštadienį)  17 val.  Ž. B. Moljeras „Miestelėnas bajoras“
Režisierė – Monika Klimaitė
Scenografas – Artūras Šimonis
Kompozitorius – Andrius Kairys
Vaidina: Donatas Juzėnas, Elona Karoblytė, Izabelė Visockaitė, Arnas Butkus, Jolanta Bicane, Ovidijus Kazarinas, Justina Žiogaitė-Butkienė, Martynas Klementjevas, Aliona Kuriakina, Sandra Juzėnienė, Saugirdas Stakelė, Rita Zutkienė
„Miestelėnas bajoras” - tai lengva satyra, išryškinanti ir tuo pačiu išjuokianti žmogaus siekį būti tuo, kuo jis nėra. Kūrinyje pajuokiama žmogaus silpnybė – šlovės, garbės, galios ir šiems laikams būdingo žinomumo troškimas. Moljeras pjesėje parodo du socialinius sluoksnius – aukštesnįjį, kuriam XVII amžiuje priklausė visi didikai, kurį šiandien atitiktų mūsų vadinamas “elitas” ir vidurinįjį, kuriam tuo metu priklausė miestiečiai.
Pagrindinis pjesės veikėjas Ponas Žurdenas priklauso miestiečių sluoksniui, tačiau jo troškimas būti bajoru ir priklausyti aukštuomenei stipresnis už visus gamtos dėsnius. Ponas Žurdenas, nors ir yra miestietis, tačiau turi labai daug pinigų, kurie ir leidžia bei suteikia jam galią eiti prieš pačią prigimtį. Pjesėje taip pat pateikiamas ir vadinamos aukštuomenės atstovas – „mėlyno“ kraujo Dorantas, kurio kišenėse švilpauja vėjai…Tačiau Dorantas be galo apsukrus žmogus, gebantis meistriškai manipuliuoti žmonėmis ir pakreipti situaciją taip, kaip jam būtų naudinga. Ponas Žurdenas – tikras laimikis ne tik „kilmingajam” Dorantui, bet ir visam jo suburtam pataikūnų ratui. Visi pataikauja Žurdenui, elgiasi kaip su „bajoru”, negaili tuščių pagyrų, o mainais vilioja jo pinigus, turtus bei išnaudoja jį patį.
 
Panevėžio teatras „MENAS“
Vasario 16-osios g. 19, Panevėžys

20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Reklama