NAUJIENOS

Vytautui Kudžmai įteiktas Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Kategorija:

Miestas:

Gegužės 26 d., žymiam baleto artistui, baletmeisteriui, pedagogui Vytautui Kudžmai įteiktas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos aukščiausias apdovanojimas garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Apdovanojimas, kurį artistui įteikė kultūros viceministras Audronis Imbrasas, skirtas už jo ilgametę meninę bei pedagoginę veiklą, indėlį į Lietuvos baleto istoriją, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

V.Kudžma (g. 1946) – Lietuvos baletui daug nusipelnęs artistas ir pedagogas. Jis dirbo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) nuo 1965-ųjų, 1967 m. tapo baleto solistu, nuo 2005 m. – teatro baleto trupės repetitoriumi. Tai vienas ilgiausiai scenoje šokusių baleto artistų, kurio kūrybai būdingas lyriškumas, santūrus emocingumas, ekspresyvumas, kokybiška klasikinio šokio technika. Ilgus metus jo partnere buvo baleto solistė Sigita Vabalevičiūtė, tapusi žmona ir gyvenimo drauge. Tokiu būdu Lietuvos balete įsitvirtino ištisa artistų dinastija – judviejų dukra Rūta Kudžmaitė ir jos sutuoktinis Aurelijus Daraškevičius buvo ilgamečiai LNOBT solistai, o S. Vabalevičiūtės mama Birutė Dženkaitytė šoko Kauno muzikiniame teatre.
 

Svarus V. Kudžmos ir pedagoginis indėlis. Jis 12 metų M. K. Čiurlionio meno mokyklos Baleto skyriuje ugdė jaunuosius talentus, perdavė savo patirtį ir žinias bei su baleto solistais teatre ruošė įvairių spektaklių pagrindinių personažų vaidmenis.

Pats V. Kudžma sukūrė daug įsimintinų princų, jaunuolių ir kitokių vaidmenų klasikiniuose, šiuolaikiniuose lietuvių bei užsienio autorių baletuose, Lietuvos vardą ir savo teatrą garsino šokdamas Šiaurės ir Pietų Amerikos, Europos, Azijos žemynuose. Už nuopelnus baleto menui jis buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ketvirto laipsnio ordinu.

KUltūros ministerijos inf.

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Šventinės edukacinės programos vaikams

Esperanto – tarsi išsigelbėjimo ratasReklama