NAUJIENOS

Vytautas Laurinaitis: tikroji padėtis ir tikrieji praradimai atsiskleis rudenį

Kategorija:

Miestas:
„Šilutės rajone situacija santykinai stabili. Sergančių nebeturime. Gyventojų pajamų mokesčio nors ir mažiau surinkome, bet kiekvienų metų pradžioje tas būna. Jei nekils nauja viruso banga, tikrąją padėtį ir tikruosius praradimus pamatysime rudenį. Žinoma, tai, kad kelis mėnesius negalėjo dirbti kavinės, grožio salonai, gali turėti neigiamų pasekmių, bet, kiek žinau, daugelyje šių įmonių žmonėms atlyginimai buvo mokami, – padėtį apžvelgia Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis. – Žinoma, savivaldybė ruošiasi ir blogiausiam variantui, jei biudžetas nebus surinktas. Numatome, kokių darbų tokiu atveju atsisakytume.“
 
 Grįžo tik ieškodami saugumo

Karantino pradžioje Šilutės rajono savivaldybė parengė dvi grįžusiųjų iš užsienio apgyvendinimo vietas. Dalis grįžusiųjų apgyvendinami Rusnėje, specialiosios mokyklos bendrabutyje. Dalis –Šilutėje, profesinio rengimo centre. „Ir dabar dar grįžta. Vieni išeina, kitus apgyvendiname. Iš viso iki birželio mėnesio saviizoliacijai buvome apgyvendinę 55 iš užsienio grįžusius asmenis. Vieno žmogaus paros apgyvendinimas savivaldybei kainavo apie 15 eurų. Nuo birželio 1 dienos, vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, už saviizoliacijai suteiktą apgyvendinimą, maitinimą ir kitas paslaugas turi susimokėti patys jomis besinaudojantys asmenys, – apie gyvenimą karantino metu pasakoja rajono meras. – Patys turės susimokėti ir už jų parvežimui naudojamą transportą. Grįžusiems parsivežti autobusų parkas buvo parengęs vieną lengvąjį automobilį ir vieną autobusą, kai reikėdavo parsivežti didesnį žmonių skaičių. O sugrįžusiuosius vežėmės ir iš Vilniaus, ir iš Kauno, ir iš Klaipėdos. Iš pradžių važiuodavome parsivežti savo žmonių ir naktį, ir anksti ryte, ir vėlai vakare. Vėliau prašydavome palaukti, nes buvo labai sunku suderinti, kad iš visur galėtume paimti žmones tuo metu, kai jie sugrįžta.“

Tačiau viltis, kad sugrįžusieji liks rajone, maža. Kaip teigia meras, kol kas grįžusieji neskuba nei įsidarbinti, nors yra sričių, kuriose labai trūksta darbuotojų, ypač statybininkų, neskuba kurti ir savo verslų. „Susidaro įspūdis, kad žmonės sugrįžo į Lietuvą tik ieškodami saugumo ir nepuoselėdami planų čia pasilikti. Tačiau kiekvienas žmogus turi teisę rinktis ir renkasi, kur jam atrodo geriau“, – pastebėjimu pasidalija meras.

Aukščiau – žmonių sveikata

Kaip ir kitos savivaldybės, karantino pradžioje šilutiškiai turėjo įveikti vieną didžiausių iššūkių – sveikatos ir socialinės apsaugos sistemų darbuotojus aprūpinti saugos priemonėmis. „Apie porą savaičių truko neaiškumai, ką iš kur nupirkti. Tad pirkome, mokėdami tuo metu buvusias aukščiausias kainas. O ką daryti? Mums svarbiau buvo žmonių sveikata“, – pabrėžia Vytautas Laurinaitis.

Šilutės rajonas vienas pirmųjų tarp rajonų įsisteigė mobilų patikros punktą, karščio kliniką. Vieną ligoninės korpusą buvo parengę gydymui nuo COVID-19, jei Klaipėdos universitetinė ligoninė pritrūktų vietų.
Visi pasirengimai, apsaugos priemonių įsigijimas, paslaugos sugrįžusiems iš savivaldybės, operacijų vadovo biudžeto pareikalavo 293 tūkst. eurų. „Vyriausybė pažadėjo tas lėšas sugrąžinti, tikimės, kad taip ir bus“, – lūkesčiais pasidalija meras.

Vasara – be renginių

Kaip teigia meras, per visą karantiną Šilutės rajone nevyko renginiai. „Nusprendėme, kad ir vasarą seniūnijose renginiai nevyks. Kaip parodė Vilniaus rajono atvejis, skubėti nereikia ir, manau, kad nieko neatsitiks, jei vieną vasarą  pagyvensime be renginių“, – sako meras.
Tačiau Žuvienės virimo čempionatas, kaip pabrėžia meras, tradiciškai vyks rugsėjo mėnesį.

Nuotolinio darbo patirtys

Nors iš pradžių nuotolinis mokymas kėlė nemažai rūpesčių, bet per porą savaičių viskas susinormalizavo. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija neturinčiuosius aprūpino kompiuteriais arba planšetėmis. Savivaldybė pasirūpino, kad kiekvienus namus pasiektų internetas. „Manau, kad švietimiečių įgyta patirtis labai pravers ir suaktyvėjus gripui ar kitiems susirgimams, – svarsto meras. – Nuotoliniu būdu vyko ir rajono tarybos posėdžiai, savivaldybės administracijos darbas, net pasitarimai su ministerijomis, rangovais. Tačiau, nemanau, kad tai turėtų tapti praktika. Vis tik tai negali pakeisti tiesioginio kontakto. Ir jau birželio mėnesį, tikimės tarybos posėdį rengti posėdžių salėje. Mūsų salė didelė. 25 tarybos nariams laikytis saugaus atstumo nebus sunku.“

Projektai nesustojo

Meras pasidžiaugia, kad per karantiną sėkmingai įgyvendinami visi savivaldybės projektai. Darbams paspartinti ir ekonomikai skatinti gegužės mėnesį Vyriausybė papildomų lėšų skyrė daugiafunkcio centro su baseinu statybai, kultūros-pramogų centro rekonstrukcijai ir gatvių tvarkymui. Iš viso papildomai gauta 5,553 mln. eurų. Meras tikisi, kad jau kitais metais šilutiškiai turės sutvarkytą kultūros-pramogų centrą ir galės laisvalaikį leisti naujame baseine.
Gaunasi ir turizmo verslas. Užsakomi laivai pramogoms, kaimo turizmo sodybos poilsiui. „Šilutės rajonas jau kuris laikas populiarus tarp šalies gyventojų. Tikimės, kad ir šiemet sulauksime ne mažiau svečių, norinčių pamatyti mūsų kraštą ir čia pailsėti“, – kviečia Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis.
 
Kalbino
Karolina Balmiškė
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Reklama