Vyriausybėje vyksta „Vaikų forumas“: pagrindinis dėmesys vaikų teisėms ir šeimų gerovei
  NAUJIENOS

Vyriausybėje vyksta „Vaikų forumas“: pagrindinis dėmesys vaikų teisėms ir šeimų gerovei

Kategorija:

Miestas:

Ministrą Pirmininką laikinai pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas Vyriausybės posėdžių salėje pasveikino „Vaikų forumo“ dalyvius. Šis renginys skirtas Jungtinių Tautų Organizacijos Vaiko teisių konvencijos 30-mečiui. Konvenciją Lietuva ratifikavo 1995 metais.

„Esate mūsų ateitis, nuo kurios priklausys Lietuvos likimas. Mes dėjome daug pastangų ir padarėme labai konkrečių darbų, kad ta ateitis būtų šviesi. Įvesti ir nuolat didinti vaiko pinigai, kuriuos gauna dvigubai daugiau vaikų nei anksčiau. Skurdas šeimose mažėja, Vyriausybė ir kitos atsakingos institucijos ir ateityje dirbs, kad vaikų teisės būtų saugomos ir ginamos“, – sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

 Pabrėžta, kad šeimose, kuriose du suaugusieji augina du vaikus, per dvejus metus absoliutus skurdas sumažėjo nuo 15 iki 5 proc., o šeimose, kuriose vienas iš tėvų augina vaikus, absoliutus skurdas mažėjo nuo 35 proc. iki 32 proc. Šeimos brenda iš skurdo liūno ne tik dėl vaiko pinigų, bet ir dėl naujų darbo vietų, augančių atlyginimų, mažėjančių darbo mokesčių.

Akcentuota, kad teikiama parama šeimoms, kurios  įsigyja pirmąjį būstą, įvesta Šeimos kortelė, nuo kitų metų sausio daugelyje savivaldybių startuoja nemokamas ikimokyklinukų maitinimas. Tai konkretūs žingsniai šeimų gerovės link.
Taip pat Lietuva įgyvendino nemažai iniciatyvų vaikų teisių gynimo srityje: įstatymu uždrausta ir aiškiai visiems pareikšta, kad vaikų mušti negalima, įstatymuose įtvirtinta geriausių vaiko interesų sąvoka, įteisinta atvejo vadyba, komandinis darbas su vaikais ir šeimomis.

Pasak Ž. Vaičiūno, ateityje laukia dar daug darbų. Švietimo įstaigose turi būti užtikrinama psichologinė pagalba, labai svarbus ir darbas su tėvais.

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui 2020-uosius skelbti Vaiko emocinės gerovės metais. Pasak Ž.  Vaičiūno, mūsų visų tikslas – užtikrinti, kad tai būtų ne popierinis dokumentas, o realus veiksmų planas, kuriame ministerijos numatys aiškų savo vaidmenį ir į kurį realiai įsitrauks savivaldybės ir nevyriausybinės organizacijos.

„Visiems ministrams, ne tik socialinės apsaugos, bet ir švietimo, sveikatos, teisingumo, noriu pabrėžti, kad pagaliau vaikų klausimai turi tapti prioritetiniais. Mieli vaikai, jums linkiu niekada nepamiršti garsiai sakyti savo nuomonę, nes taip galite mums priminti, jei nuo tikslo nukrypsime“, – sakė Ž.  Vaičiūnas.

„Vaikų forume“ dalyvauja 50 vaikų iš 18 skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių. Jie susitiks su politikais, žurnalistais, diskutuos įvairiomis vaikų teisių apsaugos ir šeimų gerovės temomis.Mano vyriausybė


Reklama