NAUJIENOS

Vos radęs namus, buvo išmestas ir pririštas prie bažnyčios

Kategorija:

Miestas:
Svarbiausia gyvūnų globos įstaigos veiklos sritis – rasti beglobiams keturkojams namus.  Tai nėra lengva, nes  žmogus,  kuris  sumano įsigyti gyvūną, dažnai tai nusprendžia emocijų apimtas, neįsivaizduodamas, kaip reikia rūpintis gyvūnu, neturėdamas tam sąlygų, lėšų įgūdžių ir nepasirengęs būsimiems rūpesčiams. Taip atsitiko ir, bandant įkurdinti šunelį, apie kurį rašėme anksčiau.

 Lyg ir benamis, lyg ir globojamas

 „Nuaro“ akiratin šuo pateko, nes dėl jo nepriežiūros dažnai  gaudavome gyventojų pranešimus, kaip antai: „Ketvirtą parą šuniukas glaudžiasi prie laiptinės durų“, „Šuniukas šąla įlindęs į krūmus“, „Kieno šuniukas bėgioja per lietų?“, „Rastas alkanas, sušalęs šuo, kieno?“.

 Socialiniuose tinkluose nuolat šmėžavo Širduko nuotraukos ir komentarai. Benamis šuo Klaipėdoje,  besibastantis po miestą , ieškodamas ne tik maisto, bet ir kur prisiglausti, vieną dieną buvo pagautas ir apgyvendintas „Nuaro“ prieglaudoje.

Paskelbus  informaciją apie sugautą gyvūną, netrukus atvyko jo „šeimininkas“ ir paaiškinęs, kad Širdukas 9 metus buvo laikomas garažų masyvuose, kuriuose garažų savininkai ir jų pirmininkas Širduką priglaudė ir prižiūrėjo. Išklausius istoriją ir gavus pažadą, kad  nebejaunu šunimi bus pasirūpinta labiau ir atsakingiau, Širduką grąžinome.

 Deja, jo nuotykiai tęsėsi ir nepatenkintų jo  nepriežiūra gyventojų nusiskundimai nesiliovė. Širdukas grįžo į „Nuarą. Šeimininko paieška tęsėsi. Atrodė, kad tai tinkamas globotinis vyresniems žmonėms: nereiklus maistui, taikus, ramaus būdo. Tai nuostabus šuo, kuris, patekęs į laikiną globą, elgiasi nepriekaištingai, jis yra be jokių pretenzijų ir laimingas, gavęs  maisto, šiltą guolį, žmonių meilės. Namuose nežymi teritorijos, elgiasi labai kultūringai, neloja, paliktas vienas, o  paglostytas ar išsivestas kartu į lauką,  tiesiog džiūgaute džiūgauja.

Širdukas – tikras meilės įsikūnijimas, kuris myli ir sutaria su visais – žmonėmis, šunimis ir kitais gyvūnais. Šuniukas automobilyje galėtų praleisti turbūt visą gyvenimą, nes važiuoti jam labai patinka, todėl puikiai tiktų keliauti mėgstantiems žmonėms. Širduko gyvenimo istorijoje gražių dalykų mažai, tačiau geras globėjas ar tikras šeimininkas galėtų viską pakeisti. Reikia tik atverti savo širdies ir namų duris.

 Nauja šeimininkė nepateisino vilčių

  Turėjome  viltį, kad šuneliui pasisekė. Gavome žinią iš Elektrėnų,  kad moteriškė, ketinanti priglausti   Širduką, tik norėtų, kad „Nuaras: pasirūpintu jo transportavimu. Kelionė per  visą Lietuvą reikalauja išlaidų. Vežėjo paieškos – tai papildomi rūpesčiai įstaigai. Tačiau „Nuaro“ darbuotojai sutiko   nuvežti   šunelį.  Palikę šunelį naujuose namuose lengviau atsiduso. Tačiau po neilgo laiko gavome pranešimą, kad moteris nebenorinti globoti Širduko ir prašo jį atsiimti.
Vieta, kur paliktas šuo, nurodyta gana originali – „rasite pririštą prie bažnyčios“. Teko vėl  leistis į gana tolimą kelią. Širdukas džiaugėsi, vėl sutikęs pažįstamus žmones.  Juo pasirūpinome.

 Širdukas ir jo likimo broliai laukia namų

Kiekvienas žmogus turėtų, prieš ką nors nuspręsdamas, pamąstyti. Na, kaip ten atsitiko, taip jau atsitiko, tai liko praeityje. Kad ir kaip norėtų „Nuaro“ kolektyvas, ilgus metus bendrauti su savo globotiniais – tai nėra įmanoma.  Narvai labai greitai prisipildo. Gyvūnai turi iškeliauti, norėtume, kad pas gerus, rūpestingus šeimininkus. Patikėkite – bendravimas su šuniuku, katinėlio globa suteikia daug gražių įspūdžių, gerina nuotaiką, mažina sukauptą stresą.
Širdukas ir jo likimo broliai laukia jūsų.  Galintys dovanoti „šunišką“ svajonių gyvenimą prisiminkite  prieglaudos globotinius. Kadangi „Nuaro“ padaliniai yra keliuose miestuose, kreipkitės į Klaipėdos „Nuarą“ tel. 8 687 36888 arba susisiekite su savanore tel. nr. 8 680 59941.

Mindaugas Jonušas
 
 

Reklama