NAUJIENOS

Vokietijos karinių jūrų pajėgų povandeninis karo laivas „U-31“ prisišvartavo Klaipėdos jūrų uoste

Kategorija:

Miestas:
„Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos sąjungininkių, reikšmingai prisidedančių užtikrinanti saugumą tiek Lietuvoje, tiek visame Baltijos jūros regione. Vokietijos lyderystė ir ryžtas saugoti mūsų regioną yra aiškiai matomas ne tik sausumoje ir ore, bet ir jūroje. Povandeninio laivo prisišvartavimas Klaipėdos jūrų uoste – tai dar vienas įvykis, demonstruojantis ne tik Vokietijos ir Lietuvos, bet ir visų NATO sąjungininkų sanglaudą ir solidarumą. Tai taip pat siunčia aiškią žinią potencialiems agresoriams, kad NATO šalys yra vieningos ir pasirengusios ginti savo teritoriją“, – sako krašto apsaugos viceministras  Vytautas Umbrasas,  pasitikęs Vokietijos karinių jūrų pajėgų povandeninį karo laivą „U-31“ Klaipėdoje, rugsėjo 18 dieną.
Vokietijos karinės jūrų pajėgos Lietuvoje lankosi su mandagumo vizitu.  Planuojama, laivas Lietuvoje viešės iki rugsėjo 21 dienos. Jį lydi kitas Vokietijos Karinių jūrų pajėgų laivas FGS ,,Oste“. Povandeninio laivo vadovybė su delegacija lankysis pas Klaipėdos miesto merą, susitiks su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadovybe, vyks į  kitus oficialius renginius.  Vokietijos laivo įgula kartu su Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariais lankysis vieni kitų kariniuose laivuose.
 
Pastarąjį kartą Vokietijos povandeninis laivas Klaipėdoje lankėsi prieš 18 metų. Tąkart, 2001 m balandžio 27 d., uoste lankėsi du povandeniniai laivai ,,U-16“ ir ,,U-26“.
 
 
 Nuotraukų aut. Laura Jokšaitė

Visuomenės informavimo skyrius
Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas

KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA

Reklama