NAUJIENOS

Visuomenė kviečiama susipažinti su siūlomomis Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisomis

Kategorija:

Miestas:

Aplinkos ministerija kviečia visuomenę susipažinti su parengtu Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisų projektu ir teikti pasiūlymus bei pastabas iki vasario 25 d. 

Pataisų tikslas – nustatyti žmogaus palaikų kremavimo veiklos licencijai gauti reikiamus dokumentus ir patikslinti kitas kremavimo veiklos licencijavimo nuostatas.

Numatoma, kad kremavimo veiklos licenciją išduos Aplinkos apsaugos agentūra. Siūloma įteisinti reikalavimą, kad nors vienas kremavimo įmonės darbuotojas turėtų biomedicinos technologo kvalifikaciją. Bus nustatytos kremavimo įmonių teisės ir pareigos.

Be to, siūloma už kolumbariumo nišos suteikimą imti savivaldybės tarybos nustatyto dydžio mokestį. Numatoma įteisinti nuostatą, kad palaidoti žmogaus palaikai ekshumuojami jo sutuoktinio, o jeigu jo nėra, artimųjų giminaičių prašymu ir turint Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą. Šio leidimo nereikėtų ekshumuojant palaidotas urnas ar perkeliant jas iš vienos kolumbariumo nišos į kitą, taip pat perkeliant rūsyje palaidotus žmogaus palaikus, išskyrus atvejus, kai atidaromas karstas.

AM inf.


Reklama