NAUJIENOS

Vis daugiau turistų suranda Klaipėdą

Kategorija:

Miestas:

Gražėjantis uostamiestis, čia vykstantys renginiai pasauliui sukelia vis didesnį susidomėjimą. Pasak VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės Romenos Savickienės, šie metai buvo labai sėkmingi visam Klaipėdos miesto turizmo sektoriui.

Per aštuonis šių metų mėnesius tarptautiniais jūrų keltais buvo pervežta 5 proc. daugiau keleivių nei 2013 metais (~ 140 000 keleivių). Pastebima, jog išaugo keleivių skaičius iš Olandijos (50 proc.), Vokietijos (17 proc.), Švedijos (8 proc.), Danijos (7 proc.), tačiau sumažėjo keleivių iš Rusijos bei Baltarusijos.

Palangos oro uosto paslaugomis naudojosi 3 proc. daugiau keleivių nei 2013 metais (90580 keleivių). Į Klaipėdos uostą atplaukė 62 kruiziniai laivai, kuriais atvyko apie 55 tūkst. kruizinių turistų (beveik 68 proc. daugiau nei 2013 metais (32 750 keleivių).

Klaipėdos miesto viešbučiai taip pat galėjo pasidžiaugti geru užimtumu. Per 8 šių metų mėnesius jis siekė 65 proc.

Puikus sezonas buvo ir Klaipėdos muziejams – Klaipėdos jūrų muziejus ir delfinariumas sulaukė 405 945 lankytojų, t.y. 1,5 karto daugiau nei 2013 metais. Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos svečiai džiaugėsi sugrįžusių delfinų pasirodymais bei kitais muziejuje gyvenančiais gyvūnais.

20 proc. didesnio lankytojų skaičiaus sulaukė ir Mažosios Lietuvos istorijos, Kalvystės bei Pilies muziejai. 10 proc. šių muziejų lankytojų skaičiaus sudarė kruizinių laivų turistai. Daugiau nei 6000 lankytojų sulaukė ir turistinio sezono pradžioje duris atvėręs gintaro muziejus „Amber Queen“.

Į Klaipėdos regioną svečiai dažniausiai atvyksta laivais (30 proc.), automobiliais (32 proc.), autobusais (22 proc.). Kitos pasirinktos transporto priemonės – lėktuvai (6 proc.) ir dviračiai (4proc.).

Turistų apklausa parodė, jog atvykusius mieste labiausiai domino galimybės pailsėti bei aplankyti miesto turistinius objektus, o planuojamų išleisti pinigų suma asmeniui dažniausiai sudarė iki 200 eurų. 63 proc. turistų teigė, jog mielai vėl sugrįžtų į Klaipėdą.

Kitą vasarą tikimasi sulaukti daugiau poilsiautojų ir Klaipėdos paplūdimiuose. BĮ „Klaipėdos paplūdimai“ gelbėtojų dėka šiemet uostamiesčio paplūdimiuose nenuskendo nei vienas žmogus, išgelbėta buvo 15 poilsiautojų. Įstaigos direktoriaus pavaduotojo A. Siakki teigimu, taip yra dėl didelio gelbėtojų prevencinio darbo. Jis yra atliekamas ne tik pačiuose paplūdimiuose, vasaros stovyklose, bet ir švietimo bei sveikatos įstaigose, per žiniasklaidos priemones.

Poilsiautojų srautai paplūdimiuose didėja ne tik dėl saugaus poilsio prie jūros, bet ir dėl nuolat gerinamos infrastuktūros. Šiemet įrengus konteinerinius tualetus bei dušus – uostamiesčio paplūdimiai beveik atitinka Mėlynosios vėliavos sertifikavimo sistemos reikalavimus.

„Paraišką gauti Mėlynosios vėliavos apdovanojimą teiksime visiems Klaipėdos paplūdimiams, bet labiausiai tikėtina, kad geriausiai reikalavimus atitiks Smiltynė“, – teigė Miesto ūkio departamento direktorius L. Dūda.

Šiemet Klaipėdos paplūdimių gelbėjimo bei priežiūros įstaigai buvo skirta 1 ml. 380 tūkst. Lt. Už juos renovuota pirtis bei įrengta vaikų atrakcionų – žaidimų aikštelė Smiltynėje, suremontuoti paplūdimių takai bei laiptai, įrengti nauji suoliukai Melnragėje, 2 dušai Smiltynėje bei II Melnragėje. Kitąmet numatytiems darbams poreikis išaugs ir viršys 2 mln. Lt. Kitais metais planuojama toliau tęsti takelių remonto darbus, atnaujinti informacinius stendus, persirengimo kabinas pagal poreikį, įrengti dar 3 dušus I Melnragėje, įsigyti du keturračius bei dar vieną traktorių stambioms šiukšlėms valyti. Strateginiuose bendrovės planuose numatyta įsigyti ir specialią smėlio valymo mašiną.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Šventinės edukacinės programos vaikamsReklama