NAUJIENOS

Virtualios Velykos su Lietuvos nacionaliniu muziejumi

Kategorija:

Miestas:
Virtualios Velykos – tai ne tai, apie ką visi būtume svajoję, tačiau net ir tokios Velykos gali būti šventiškos. Lietuvos nacionalinis muziejus karantino laikotarpiu, siekdamas padėti namuose sukurti Velykų nuotaiką ir pajusti artėjantį gamtos pabudimą, siūlo kelis būdus, kaip tai padaryti: apžiūrėti virtualią verbų ir margučių parodą bei dalyvauti konkurse dalijantis margučių vaizdais ir jų dažymo akimirkomis.
Verbų sekmadienis, tradiciškai švenčiamas likus savaitei iki Velykų, Vilniuje turi senas tradicijas. Būtent šis Lietuvos miestas didžiuojasi išskirtinėmis, tik šiam kraštui būdingomis verbomis, kurios ir vadinamos Vilniaus verbomis. Šios, surištos iš džiovintų, dažytų ar natūralių spalvotų augalų, akį traukia margaspalviais raštais ir prilygsta meno kūriniams.

Kaip Vilniaus verbos atrodė prieš 90 metų? Kas jas pirko, kas jomis prekiavo? Apsilankę virtualioje parodoje, išvysite, kokį Verbų sekmadienį Vilniaus gatvėse 1929–1932 m. užfiksavo etnologė Marija Znamerovska-Priuferova. http://www.lnm.lt/verbu-sekmadienis-priuferovos-nuotraukose/

Velykų proga Lietuvos nacionalinis muziejus skelbia konkursą „Virtualios Velykos: mano variantas“ ir kviečia visus dalyvauti: įamžinti kiaušinių marginimo akimirką ir jau nudažytą margutį. Šias dvi nuotraukas siųskite el. paštu informacija@lnm.lt arba dalinkitės Facebook muziejaus paskyroje. Originaliausieji bus apdovanoti.

O pasisemti įkvėpimo kūrybai galite apsilankę virtualioje margučių parodoje. Lietuvos nacionalinis muziejus saugo daugiau nei 4500 margučių. Parodoje pristatoma tik nedidelė jų dalis, bet įkvėpimui – tikrai užteks. http://www.lnm.lt/velykiniai-marguciai-is-lietuvos-nacionalinio-muziejaus-fondu/Arminas Šileikis
Lietuvos nacionalinio muziejaus viešųjų ryšių specialistas
 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama