NAUJIENOS

Vilnius išplėtė išimčių sąrašą, kas galės parvykę izoliuotis ne savivaldybės patalpose

Kategorija:

Miestas:
Šįryt Vilniuje buvo nuspręsta  parvykusias iš užsienio šeimas su mažyliais leisti izoliuotis pačių šeimų turimose patalpose, su įpareigojimais, kad bus laikomasi griežtų saviizoliacijos taisyklių, o popietę Vilniaus savivaldybė ėmėsi plėsti išimčių sąrašą, paaiškėjus įvairių atvejų, kai parvykę žmonės turi labai specialių poreikių, didelių sveikatos problemų, todėl jiems būtina pagalba, priežiūra, ko neįmanoma užtikrinti karantinavimo patalpose izoliavus viešbučiuose.

Administracijos direktoriaus P. Poderskio įsakymu, Vilniuje savo turimose patalpose (jei jos atitinka SAM numatytus reikalavimus izoliacijos patalpoms) nuo šiandienos galės izoliuotis ne tik  šeimos su nepilnamečiais vaikais, išimtys bus taikomos ir besilaukiančioms mamoms, taip pat turintiems specifinių sveikatos problemų  (pavyzdžiui serga šizofrenija, lunatikuoja, turi pripažintą sunkią depresijos formą ir pan.). 


Prie išimčių  priskiriami žmonės, sergantys lėtinėmis bei sunkiomis ligomis, kurių gydymui reikalinga turėti specialią  įrangą, reikalinga nuolatinė priežiūra, injekcijos ir pan. Izoliuotis savo turimose patalpose galės ir turintys labai specialių mitybos poreikių, taip pat sugrįžtantys su augintiniais. 
 
Sostinės  savivaldybė turės  žmonių, kuriems daroma išimtis, asmens duomenis, įsipareigojimus visą izoliacijos laikotarpį laikytis izoliavimosi tvarkos ir  sutikti būti  tikrinami elektroninių ryšių priemonėmis.   
 
„Taikysime ir technologinius sprendimus, kuriuos jau kuria savivaldybės komanda. Tikimės jau po keleto dienų galėsim išmaniai patikrinti žmogaus buvimo vietą izoliacijos laikotarpiu.  Taip pat  izoliuotieji privalės sutikti bet kuriuo metu būti patikrinti įvairiomis priemonėmis:  skambučiais, turės atsiųsti savo nuotrauką, arba bus pritaikyti nauji informacinių technologijų sprendimai, arba fiziškai atvyks tikrintojai“, – sako Administracijos direktorius P. Poderskis.

Sukūrus ir išbandžius naujas priemones, kurios elektroniniu ryšiu užtikrintų asmens buvimo vietos atsekamumą, ir informavus Valstybės lygio Ekstremalių operacijų centrą,  šis išimčių sąrašas galės būti  dar plečiamas ir pildomas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros. 
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama