NAUJIENOS

Vilniuje vyks konferencija apie maistą su pasauliniu mitybos ekspertu T.ColinCampbell

Kategorija:

2013 m. rugsėjo 27 d. dieną Vilniaus miesto savivaldybės salėje vyks II-oji tarptautinė gyvo maisto konferencija skirta sveikatos profesionalams, o rugsėjo 28 dieną konferencija yra skirta plačiajai visuomenei tema „Gydanti mityba“, kuri vyks Vilniuje Kongreso rūmuose. Konferenciją organizuoja VšĮ.AnnWigmore fondas bendradarbiaudamas su Vilniaus visuomenės sveikatos biuru, Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmais bei Lietuvos Sveikuolių sąjunga ir kitomis institucijomis. Šie metai nevyriausybinių organizacijų iniciatyva Seimo yra paskelbti Sveikatingumo metais.

 

Gydanti mityba – tai tema aktuali kiekvienam šiuolaikiniam žmogui. Daugelis žmonių netiki, kad mityba gali ne tik pataisyti, bet ir sustiprinti sveikatą. Mitybos įpročius keisti ir tuos pokyčius išsaugoti galima tik tada, kai žmonės iš anksto mato, kokią iš to turės naudą. Rinkdamiesi, ką valgyti, mes atsižvelgiame į daugelį veiksnių, sveikata yra tik vienas iš jų. Todėl mūsų uždavinys yra pateikti pakankamai įrodymų, kad siūloma mityba tikrai padeda išsaugoti sveikatą.

 

2012 m. rugsėjo 19-20 dienomis Vilniuje, Kongresų rūmuose vyko I-oji tarptautinė AnnWigmore gyvo maisto konferencija. Jos metu daugiau kaip dešimt gyvo maisto ekspertų iš JAV ir Europos dalinosi naujausiomis žiniomis apie mitybą ir jos poveikį savijautai bei gydymą maistu. Dauguma lektorių – žymūs mitybos ekspertai, mokslininkai, gyduolėsAnnWigmore (Onos Varapickaitės) bendražygiai. Konferencija susilaukė didelio atgarsio žiniasklaidoje. Visuomenėje prasidėjo plati diskusija sveikos mitybos klausimais.

 

Konferencija siekiama skleisti AnnWigmore suformuluotas gyvo maisto idėjas, pateikti Lietuvos ir tarptautinei visuomenei naujausią, moksliniais tyrimais ir praktika pagrįstą informaciją apie mitybos įtaką sveikatai. Konferencija skirta plačiajai visuomenei ir specialistams, dirbantiems sveikatos apsaugos sektoriuje. Konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys savo sričių profesionalai, kaip dr. C. Campbell (JAV), CherieSoria (JAV), Loreta Vainius (JAV), Viktoras Kulvinskas (Puerto Riko),MarvaOganianm(Rusija) ir kiti. Jūsų laukia susitikimas su vedančiais mokslininkais ir praktikais mitybos srityje, diskusijos, atsakymai į jums rūpimus klausimus. Konferencijos metu galėsite įsigyti naujausias C. Campbell ir M. Oganian knygas lietuvių kalba.

 

Svarbiausias konferencijos svečias - Dr. T. KolinasKempbelas (T. ColinCampbell) tai - Amerikos biochemikas, besispecializuojantis maisto poveikio sveikatai srityje. Jis yra maistinės biochemijos Kornelio universiteto Džeikobo Gauldo Šurmano (JacobGouldSchurman) vardo nusipelnęs atsargos profesorius ir daugiau negu 300 tiriamųjų straipsnių autorius. T. Kempbelas yra pramoniniu būdu neapdorotos augalinės kilmės pagrindu sukurtos mažo riebalų kiekio mitybos ir dviejų knygų šia tema „Natūralus būdas išvengti ligų“ (TheChinaStudy), tapusios perkamiausia knyga apie mitybą, ir  „Visuma“ (Whole) autorius. Abi knygos išleistos ir lietuvių kalba.

Dr. T. Kempbelas buvo vienas iš vadovaujančių mokslininkų dvidešimto amžiaus aštuntame ir devintame dešimtmečiuose  vykusiame bendrame Kinijos-Oksfordo-Kornelio tyrime apie mityba ir ligas, kurį 1983 metais pradėjo Kornelio ir Oksfordo universitetų ir Kinijos profilaktinės medicinos akademijos, siekdamos ištirti ryšį tarp maisto ir vėžio, širdies ir medžiagų apykaitos ligų. Šis tyrimas „TheNewYorkTimes“ buvo pavadintas „didžiuoju epidemiologijos prizu“.

Ir dar viename „TheNewYorkTimes“ interviu jis pridūrė: „Aš nevartoju žodžių „veganiškas“ arba „vegetariškas“. Man jie nepatinka… Aš manau, kad mes turime vartoti neapdorotą maistą. Mes neturime pasikliauti idėjomis, kad vien tik mūsų genai lemia mūsų sveikatą. Mes neturime laikytis idėjos, kad maisto papildai yra būdas maitinti savo kūną, nes tai yra netiesa. Aš kalbu tik apie neapdorotą, augalinės kilmės maistą.“

Tai unikali proga išgirsti naujausią informaciją apie gydančią mitybą iš mokslininko Dr. T. Kempbelo lūpų. Daugiau informacijos www.sveikata.org

 

Organizatorių informacija


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama