NAUJIENOS

Vilniuje paminėta Šuns diena

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos kinologų draugijos niciatyva balandžio 24-oji yra paskelbta Šuns diena. Šios dienos išvakarėse Žemės ūkio ministerija kartu su Lietuvos kinologų draugijos komanda vilniečius pakvietė kartu paminėti šią dieną Vingio parke.
 
Nepaisant lietaus, šventėje lankytojų laukė pramogos, edukacija. Parke šalia estrados buvo įrengtos „konsultacijų stotelės“, kuriose renginio svečiai galėjo sužinoti daug naudingos informacijos.

Žemės ūkio ministerijos specialistai konsultavo gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo Gyvūnų augintinių registre  klausimais, pasakojo, kokias lengvatas ženklinant šunis, kates ir šeškus ministerija numatė socialiai remtiniems gyvūnų augintojams. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai konsultavo gyvūnų šeimininkus apie ženklinimo privalumus, pasakojo apie atsakingą gyvūnų įsigijimą, auginimą, kaip atpažinti žiaurų elgesį su gyvūnais.
Visoje Lietuvoje minima Šuns diena yra pirmasis toks projektas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šunis, jų svarbą žmonių gyvenime, pabrėžti gerąsias šunų savybes bei jų prigimtinę teisę būti su žmonėmis. „Šiuo projektu siekiame puoselėti gyvūnų gerovę, pabrėžti šeimininkų atsakomybę už savo augintinius, didinti visuomenės toleranciją šunims“, – teigiama Lietuvos kinologų draugijos  Facebook  paskyroje.
 


Šunų ištikimybė, ir neįtikėtinos ištikimybės istorijos įkvėpė sukurti daugybę filmų. „Toli nuo namų: geltonojo šuns nuotykiai“ 1995 m.. „Šuns kailyje“ 2006 m. „Šunų viešbutis“, 2009 m. „Palikti sniegynuose“ 2009 m. „Hačiko: šuns istorija“ 2017 m. „Šuns tikslas“.

„Yra išskiriamos kai kurios veislės, kurios laikomos pačiomis ištikimiausiomis, tai Pirėnų kalnų šuo, Šeltis, Vokiečių aviganis, ilgaplaukis Kolis, Senbernaras, Kuvasas, Akita Inu, Bretonės spanielis, Amerikiečių Stradfordšyro terjeras, Mastifas, – informacija apie ištikimiausių žmogaus draugų titulą pelniusius augintinius dalijasi Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras savo portale. – Saluki yra seniausia pasaulyje šunų veislė. Jie yra vaizduojami ant senovės Egipto kapų, atsiradusių dar 2100 metais pr. m. e.

Šuns uoslė yra 100 000 kartų geresnė nei žmogaus. Šunys gali sekti kvapą ar asmens ar daikto kvapą ir jį sekti daugybe mylių, todėl šunys dažnai mokomi padėti policijai, paieškos ir gelbėjimo organizacijoms ieškoti dingusių žmonių.

Šunys supranta verbalinę ir kūno kalbą, tai pat veido mimikas. Šeimininkai iš šuns lojimo paprastai supranta, ką jie nori pasakyti. Šuns glostymas ir žiūrėjimas jam į akis padeda išskirti oksitocino – vadinamojo meilės hormono – ne tik žmogaus, bet ir paties šuns organizmui.

Šuo yra toks pat protingas, kaip ir 2–3 metų vaikas. Jie abu gali suprasti vidutiniškai apie 250 žodžių. Pasaulio rekordininkas yra šuo, suprantantis apie 1000 žodžių.“

Apie Vingio parke vykusioje Šuns dienoje dalyvavusius augintinius ir jų šeimininkus pasakoja Gintarės Ulman nuotraukos.

 
MK inf.
 

Reklama