NAUJIENOS

Vilniuje jau 45-ąjį kartą „Skamba skamba kankliai“

Kategorija:

Miestas:

Gegužės 26 d. Kultūros ministerijoje buvo iškilmingai pažymėta tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ kūrybinės veiklos 45-erių metų sukaktis. Renginio metu buvo apdovanoti ilgamečiai šio festivalio organizatoriai ir programų rengėjai bei festivalio dalyviai.

Sveikindama renginio dalyvius kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė pažymėjo, kad šis festivalis yra viena gražiausių etninės kultūros švenčių Lietuvoje. „Festivalis „Skamba skamba kankliai“ yra išskirtinis. Jis puoselėja ir skleidžia tikrąją etninę kultūrą. Pati jo visada laukiu su nekantrumu, kaip ir daugybė jame dalyvaujančių atlikėjų ir žiūrovų“, – teigė kultūros viceministrė G.Žemaitytė.

Festivalis „Skamba skamba kankliai“ vyksta kasmet paskutinę gegužės mėnesio savaitę Lietuvos sostinėje Vilniuje. Festivalio koncertų dalyviai ir žiūrovai jį vadina kasmetiniais folkloro „atlaidais“, o dalyvauti jame nori ne tik Vilniaus, kuriame šiuo metu yra daugiau nei 50 folkloro tradicijas tęsiančių kolektyvų, bet ir visos Lietuvos bei užsienio šalių folkloro ansambliai – autentiškojo folkloro tradicijų tęsėjai. Festivalis yra vienas iš nedaugelio dar vykstančių autentiškosios – ne stilizuotos ar harmonizuotos – etnomuzikos festivalių, kuriame kiekvieną pavasarį kartu su sugrįžusių paukščių trelėmis Vilniuje skamba ir Lietuvos bei festivalio svečių iš užsienio šalių prigimtinės melodijos, akį džiugina spalvingi festivalio programos atlikėjų kostiumai.

„Skamba skamba kankliai“ festivalis – Vilniaus miesto folkloro ansamblių vadovų, kitų etninės kultūros praktikų ir teoretikų kūrinys. Per savo gyvavimo metus festivalis suformavo ir tradiciją tapusius renginius. Žiūrovai laukia „Naktišokių“, „Pasidainavimo vakaro“, koncertų Vilniaus senamiesčio kiemeliuose ir aikštėse, kuriuose jie ir patys gali padainuoti, pašokti. Tradiciniais jau tapo ir „Sutartinių vakaras bei Sutartinių takas“, vaikų folkloro koncertas „Saulytė“, vakarai „Iš gyvosios versmės“ su autentiškojo folkloro pateikėjais, „Tradicinių liaudies giesmių valanda“ ir „Nakties muzikos“ ciklo bei tradicinių muzikantų ir kapelų koncertai, tradicinio dainavimo, muzikavimo „dirbtuvės“, tautodailės, tradicinių amatų ir kulinarinio paveldo mugė.

Tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“ šiais metais dalyvauja folkloro kolektyvai iš Azerbaidžano, Gruzijos, Irano, Estijos, Didžiosios Britanijos, Baltarusijos, Šveicarijos ir Ukrainos.

Kultūros ministerijos inf.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama