NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Vilniaus meras kviečia į 414-ąją Kaziuko mugę

Kategorija:

Miestas:
Kaziuko mugėje  Vilniuje  –  nuo išmaniųjų kelionių į mugę su „Uber“, atsiskaitymo už Kaziuko lauktuves  banko kortelėmis   – iki kolekcinių  1,5 euro nominalo monetų, Lietuvos rekordo siekio  ir šimtamečių tradicijų. Vilniaus senamiestyje ir centre vykstanti  Kaziuko mugė driekiasi net apie 17 kilometrų. Viena didžiausių mugių Baltijos šalyse vyks kovo 3-5 dienomis.

„Prasidėjusi 414-oji Kaziuko mugė tęsia senąsias tradicijas, tačiau kasmet atsiranda ir gaivaus naujovių vėjo.  Džiugu, kad mugės dienomis visi suvažiuoja į Vilnių  – parodyti ką patys moka ir parsivežti lauktuvių.  Kaziuko muge garsėjantis svetingas Vilnius šiais metais pritraukė apie 600 dalyvių iš 16 užsienio šalių.  Į Vilnių atvyko ne vien amatininkai, tautodailininkai, bet ir kur kas daugiau nei įprasta turistų“,  – atidaręs mugę įspūdžiais dalijosi Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Statistika rodo, kad  jei viešbučiuose vasario mėn. gyvena apie 53 tūkst. svečių, tai kovo mėn., kai vyksta mugė, viešbučių apgyvendinimas pasiekia net  apie 70 tūkst. svečių. 

Vilniaus meras iš savo kraštiečio tauragiškio bitininko pirko medaus, taip pat  įsigijo lietuviškąjį pusantroką – kolekcinę 1,5 euro monetą, kokios buvo kaldintos Vilniaus monetų kalykloje XVII amžiuje, kuris siejamas su Kaziuko mugės tradicijomis. Šių metų Kaziuko mugės simboliu tapusią  kolekcinę monetą sukūrė dailininkas Rytas Jonas Belevičius. Iš viso išleista 25 tūkst. neįprasto nominalo – 1,5 euro monetų iš vario ir nikelio lydinio ir du tūkstančiai 5 eurų spalvotų sidabro monetų.
Kaziuko mugės organizatoriai šiemet į ją kviečia keliauti išmaniai – išsikviesti automobilį per „Uber“ programėlę. Tiems, kurie su „Uber“ keliaus pirmą kartą, kelionė į Kaziuko mugę nieko nekainuos. Mugės žemėlapyje bus pažymėtos specialios vietos, kuriose „Uber“ partneriai - vairuotojai galės paimti ir išleisti keleivius. Patogiausią iš šių nustatytų įsėdimo vietų mugės lankytojai galės pasirinkti programėlėje.

Mugėje galima bus atsiskaityti ir banko kortelėmis, o visi prekeiviai suskirstyti prekybos zonomis pagal parduodamus produktus ar teikiamas paslaugas, ir juos galima bus rasti vienoje vietoje.

Šiemet Kaziuko mugėje pirmąkart bus įrengta Dizaino alėja, kurioje Lietuvos dizaineriai ir kūrėjai pristatys naujausias savo kolekcijas. Dizaino alėjoje, įsikūrusioje Arkikatedros prieigose  prie Šventaragio ir Pilies gatvių sankryžos, bus galima rasti lietuviškų prekinių ženklų drabužių, rankų darbo aksesuarų, juvelyrikos ir namų interjero detalių.

Su mugės programa, žemėlapiu ir eismo ribojimais kviečiame susipažinti www.vilnius.lt

Nuotraukos -  Sauliaus Žiūros.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama