NAUJIENOS
Iš Ventės į Nidą – laivu

VIII tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“

Kategorija:

Miestas:
Lie­pos 3–7 die­no­mis Šiau­liuo­se vyks VIII tarp­tau­ti­nis folk­lo­ro kon­kur­sas-fes­ti­va­lis "Sau­lės žie­das". Kas ant­rus me­tus vyks­tan­čia­me tra­di­ci­nia­me ren­gi­ny­je da­ly­vaus apie 700 da­ly­vių iš Is­pa­ni­jos, Či­lės, Por­tu­ga­li­jos, Veng­ri­jos, Len­ki­jos, Tur­ki­jos, In­di­jos, Ser­bi­jos, Slo­va­ki­jos, Lat­vi­jos ir Lie­tu­vos.

Liepos 3 d. (trečiadienis)

14.00–15.00 FESTIVALIO PRADŽIOS KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“

(PPC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109).

Dalyvauja ansambliai iš Čilės, Portugalijos, Ispanijos.

18.30 IŠKILMINGA VIII TARPTAUTINIO FOLKLORO KONKURSO-FESTIVALIO „SAULĖS ŽIEDAS“ DALYVIŲ EISENA

Vilniaus g. pėsčiųjų bulvaru nuo „Šiaulių“ viešbučio iki Didžiosios scenos prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare).

19.00 VIII TARPTAUTINIO FOKLORO KONKURSO-FESTIVALIO „SAULĖS ŽIEDAS“ ATIDARYMAS IR KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare)

Koncertinėje programoje dalyvauja ansambliai iš ČILĖS („Ballet folklorico de la universidad Austral de Chile“), VENGRIJOS („Muzsla“), INDIJOS („Shrusti performing arts“), LATVIJOS („Dziga“, „Karagod“), LENKIJOS („Jawor“), PORTUGALIJOS („Monte Verde“), SERBIJOS („Djido“), SLOVAKIJOS („Sabinovčan“), ISPANIJOS („Don Sancho“), TURKIJOS („Yalova Bahçeşehir College Anatolian High School“) ir LIETUVOS (Loreta Sungailienė, Martinaičių šeima, „Saulė“, „Salduvė“).

Liepos 4 d. (ketvirtadienis)

11.00–16.00 TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS Radviliškio kultūros centre

(Maironio g. 10, Radviliškis)

11.00 Stilizuoto folkloro šokėjų grupės

14.15 Tradicinio folkloro šokėjų grupės

15.00–17.20 KONCERTAI-ŠOKIŲ MOKYMAI prie Šiaulių turizmo informacijos centro

(Vilniaus g. 213)

Dalyvauja ansambliai iš Latvijos, Slovakijos, Čilės, Vengrijos ir Lietuvos.

17.00–18.00 KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“ (PPC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109).

Dalyvauja ansambliai iš Lietuvos ir Latvijos.

18.30 Masinis „Saulės žiedo“ šokis prie Didžiosios festivalio scenos

19.00 FESTIVALIO KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos

(Vilniaus g. bulvare)

Dalyvauja ansambliai iš SLOVAKIJOS, SERBIJOS, LATVIJOS, PORTUGALIJOS, LENKIJOS ir LIETUVOS („Šatrija“, „Linkava“, „Šelmiai“, „Saulė“, „Radvija“, „Jonis“).

Liepos 5 d. (penktadienis)

10.00–16.00 TARPTAUTINIS FOLKLORO KONKURSAS Valstybiniame Šiaulių dramos teatre (Tilžės g. 155, Šiauliai)

10.00 Tradicinio dainavimo grupės ir solo vokalistai

13.30 Instrumentinės muzikos grupės ir solo instrumentalistai

15.00–17.20 KONCERTAI-ŠOKIŲ MOKYMAI prie Šiaulių turizmo informacijos centro

(Vilniaus g. 213)

Dalyvauja ansambliai iš Serbijos, Latvijos, Indijos ir Lietuvos.

17.00–18.00 KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“ (PPC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109).

Dalyvauja ansambliai iš Serbijos, Slovakijos, Lenkijos.

18.30 Masinis „Saulės žiedo“ šokis prie Didžiosios festivalio scenos

19.00 FESTIVALIO KONCERTAS DIDŽIOJOJE SCENOJE IR KONKURSO LAUREATŲ APDOVANOJIMAS prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare)

Dalyvauja ansambliai iš ISPANIJOS, LATVIJOS, INDIJOS, ČILĖS, TURKIJOS, VENGRIJOS ir LIETUVOS („Sedula“, „Korʼs“, „Aidija“, „Voruta“).

22.00–0.30 „SAULĖS ŽIEDO“ KULTŪROS IR MENO NAKTIS Vilniaus g. bulvare

Naktišokiai, performansai, muzika, teatras, skaitymai, dailė ir kt.

22.00-00.30 NAKTIŠOKIAI IR PASIDAINAVIMAI SU LIETUVOS IR UŽSIENIO ANSAMBLIAIS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos

(Vilniaus g. bulvare)

Liepos 6 d. (šeštadienis)

Lietuvos Valstybės (Mindaugo karūnavimo) diena

ŠVENTINĖ PROGRAMA „LIETUVA – BRANGAKMENIS PASAULIO KULTŪRŲ KARŪNOJE“

12.00–22.00 UŽSIENIO ŠALIŲ ANSAMBLIŲ KONCERTAI ŠIAULIŲ, AKMENĖS, RADVILIŠKIO, KELMĖS, PAKRUOJO, PASVALIO, TELŠIŲ RAJONUOSE

12.00 Kuršėnuose - Latvija, Čilė

15.00 Kurtuvėnuose - Serbija

16.00 Šakynoje - Latvija, Čilė

18.00 Radviliškyje - Latvija, Portugalija

18.30 Vaškuose – Turkija

20.00 Naujojoje Akmenėje - Vengrija

20.00 Telšiuose - Ispanija

20.00 Pakruojyje - Slovakija

20.30 Kuršėnuose - Serbija

21.00 Kelmėje - Lenkija

21.00 Baisogaloje - Indija

TAUTODAILĖS IR AMATŲ MUGĖ Šiaulių Vilniaus g. bulvare

13.00–14.20 LIETUVOS FOLKLORO ANSAMBLIŲ KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“

(PPC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109)

17.00–22.30 ŠVENTINIS KONCERTAS „LIETUVA – BRANGAKMENIS PASAULIO KULTŪRŲ KARŪNOJE“ DIDŽIOJOJE SCENOJE, skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai pažymėti prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare)

Koncerto programa:

17.00 Etnomuzikologė dr. LORETA SUNGAILIENĖ ir folkloro ansambliai, „Aukso paukštės“ laureatai: NALŠIA (Vilnius), RASKILA (Panevėžys), SALDUVĖ (Šiauliai), VERPETA (Kaišiadorys), DUJA (Vilnius).

18.45 Masinis „Saulės žiedo“ šokis prie Didžiosios festivalio scenos

19.00 Kompozitoriaus, multiinstrumentalisto SAULIAUS PETREIKIO ir jo ansamblio WORLD ORCHESTRA koncertas

Dalyvauja: Donatas PETREIKIS (gitara, saksofonas), Vytautas MIKELIŪNAS (smuikas), Vytis Vainilaitis (būgnai), Kęstutis PAVALKIS (klavišiniai), Domas ŽOSTAUTAS (bosinė gitara), Saulius PETREIKIS (pučiamieji), Dovas LIETUVNINKAS (trimitas), Jonas KATAUSKAS (trimitas), Martynas BRAŽAS (trombonas), Vytautė PUPŠYTĖ (vokalas), Šiaulių jaunimo kamerinis choras ATŽALYNAS

20.40 PASIDAINAVIMAI SU LORETA SUNGAILIENE IR LIETUVOS FOLKLORO ANSAMBLIAIS

21.00 VISUOTINIS „TAUTIŠKOS GIESMĖS“ GIEDOJIMAS

21.05 Grupės ŽALVARINIS koncertas

Liepos 7 d. (sekmadienis)

TAUTODAILĖS IR AMATŲ MUGĖ Šiaulių Vilniaus g. bulvare

14.00 KONCERTAS „DIEVUI IR ŽMOGUI“ ŠIAULIŲ ŠV. APAŠTALŲ PETRO IR PAULIAUS KATEDROJE

Dalyvauja ansambliai „Don Sancho“ (ISPANIJA), „Salduvė“ (Šiauliai, LIETUVA), „Dziga“ (LATVIJA), „Sabinovčan“ (SLOVAKIJA), Kristina Kuprytė (Šiauliai, LIETUVA), „Monte Verde (PORTUGALIJA), „Jawor“ (LENKIJA), Bartašių šeima (Pasvalio r., LIETUVA), „Karagod“ (LATVIJA), „Ballet folklorico de la universidad Austral de Chile“ (ČILĖ).

16.00–17.00 Turkijos, Indijos, Vengrijos ansamblių KONCERTAS „SAULĖS TERASOJE“

(PPC „Saulės miestas“, III a., Tilžės g. 109)

18.30 Masinis „Saulės žiedo“ šokis prie Didžiosios festivalio scenos

19.00 BAIGIAMASIS VIII TARPTAUTINIO FOLKLORO KONKURSO-FESTIVALIO „SAULĖS ŽIEDAS“ KONCERTAS IR GRAND PRIX TEIKIMAS DIDŽIOJOJE SCENOJE prie Kaštonų alėjos (Vilniaus g. bulvare)

Dalyvauja ansambliai iš ČILĖS, PORTUGALIJOS, INDIJOS, SERBIJOS, ISPANIJOS, LATVIJOS, LENKIJOS, SLOVAKIJOS, VENGRIJOS, TURKIJOS IR LIETUVOS.

P. S. Esant ypač nepalankioms oro sąlygoms (liūtis, vėtra ir kt.), kai kurie renginiai lauke gali neįvykti, o vakariniai koncertai gali būti perkelti į Šiaulių koncertų salę „Saulė“. Apie pasikeitimus bus nuolat informuojama festivalio svetainėje www.saulesziedas.lt ir socialiniuose tinkluose.


Šiaulių miesto savivaldybės administracija


  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink Latviją







Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai