Viešosios tvarkos pareigūnai perspėja – aplinkos teršėjams gresia baudos
  NAUJIENOS

Viešosios tvarkos pareigūnai perspėja – aplinkos teršėjams gresia baudos

Kategorija:

Miestas:
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai primena Radviliškio rajono gyventojams ir įmonėms apie prievolę teisingai tvarkyti turimas atliekas.

Per du mėnesius – keturi protokolai

„Jaučiame pareigą apie tinkamą atliekų tvarkymą priminti gyventojams ne tik gražiais paprašymais, bet ir įspėjimai, net baudomis. Per pastaruosius du mėnesius surašėme keturis administracinio nusižengimo protokolus už Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus“, – sakė Viktoras Šmitas, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas. Protokolai surašyti Radviliškio rajono Baisogalos seniūnijos ūkininkui už aplinkos teršimą plastiko atliekomis, Radviliškio miesto gyventojams už senų baldų ir padangų palikimą prie komunalinių atliekų konteinerių.

Reikalinga pareigybė padeda užtikrinti viešąją tvarką

„Viešosios tvarkos pareigūnai Radviliškio rajono savivaldybės administracijos struktūroje atsirado neseniai, šių metų pradžioje, bet jų veiklos rezultatai džiugina. Tokia pareigybė labai reikalinga, pareigūnai padeda užtikrinti viešosios tvarkos taisyklių laikymąsi, įspėja aplinkos nesitvarkančius piliečius, o karantino metu jie padėjo policijai kontroliuoti izoliacijoje gyvenančius asmenis arba nedrausmingus rajono gyventojus, kurie, grįžę iš užsienio, nesilaikė karantino reikalavimų. Pareigūnai tikrina parduotuves, viešąsias erdves, kaip ten laikomasi karantino reikalavimų, įspėja ar net baudžia tuos, kurie nepaiso nei Vyriausybės, nei savivaldybės reikalavimų“, – sakė Jolanta Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė.

 

Esminiai atliekų tvarkymo punktai

Pateikiame keletą aktualių ištraukų iš Radviliškio rajono savivaldybės teritorijų tvarkymo ir švaros taisyklių:

  • Butų ir gyvenamųjų namų einamojo remonto statybinės atliekos pristatomos į atliekų surinkimo aikšteles. Atliekas, turinčias asbesto (šiferis ir kt.), privalu pristatyti į tokias atliekas priimančią atliekų surinkimo aikštelę. Draudžiama statybines atliekas krauti į komunalinių atliekų konteinerius, užkasti, vežti į pagriovius, pakeles, miškus bei kitas ne tam skirtas vietas.
  • Asmenys, turintys atliekų, privalo sudaryti atitinkamas atliekų tvarkymo paslaugų sutartis su atliekų vežėjais arba patys tvarkyti atliekas. Visi asmenys, pareikalavus tikrinantiems asmenims, privalo pateikti sutartį su atliekų vežėjais ir įrodančius dokumentus apie atliekų išvežimą į sąvartyną (deklaracijas).
  • Draudžiama į komunalinių atliekų konteinerius, arba šalia jų, krauti medžių ir krūmų šakas bei lapus, nupjautą žolę, stambiagabarites ir automobilių ardymo atliekas, padangas, buitinę techniką, teršti pakeles iš pravažiuojančio autotransporto, ne tam skirtoje vietoje palikti maišelius ar krepšius su atliekomis.

Tvarkykime atliekas tvarkingai, pagal reikalavimus, neterškime gamtos ir gyvenamosios aplinkos.

Radviliškio rajono savivaldybės inf.


Reklama