Vieni – saugo, kiti – niokoja
  NAUJIENOS

Vieni – saugo, kiti – niokoja

Kategorija:

Miestas:
Vasarai įsibėgėjant, labai gausėja lankytojų šalies nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Šių parkų apsaugai ir priežiūrai, jų pritaikymui lankyti reikia nemažai lėšų. Dalis jų surenkama už saugomų teritorijų lankytojo bilietus. Šiuos bilietus žmonės įsigyja savanoriškai, kad prisidėtų prie vertingiausių šalies gamtos kampelių puoselėjimo. Praėjusią vasarą saugomose teritorijose buvo nupirkta daugiau kaip 100 tūkstančių lankytojo bilietų.
Deja, tarp parkų lankytojų vis dar pasitaiko vandalų, kurie niokoja žmonių poilsiui skirtus infrastruktūros objektus, informacinius stendus ir rodykles. Antai Dubysos regioniniame parke šią vasarą buvo nuniokota pavėsinė ir persirengimo kabina, o informacinis stendas Padubysio poilsiavietėje tiesiog sulaužytas. Jau nukentėjo ir Ventos regioniniame parke neseniai pastatytas Jurakalnio apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria kerinti Ventos upės panorama. Jo viršutinės platformos turėklai aprašinėti, subjauroti išpjaustytais primityviais užrašais.
Labiausiai niokojama didžiųjų miesto prieigose esančių regioninių parkų infrastruktūra. Nuo piktadarių rankos labai nukentėjo Jiesios valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje šalia Kauno įrengta poilsiavietė Jiesios upės pakrantėje. Chuliganai suniokojo regyklos terasą, dviračių stovus, apipaišė informacinius stendus.
Smarkiai apipaišyti ir informaciniai stendai sostinės Pavilnių regioniniame parke. Todėl neįmanoma perskaityti informacijos nei apie unikalų Vilniaus kraštovaizdį, nei apie šikšnosparnių buveines, nei apie kitas parko vertybes. Neries regioninio parko informaciniai stendai nukentėjo nuo piktavališkų euroskeptikų, išpjausčiusių ten buvusius Europos Sąjungos ženklus.
Nacionalinių ir regioninių parkų direkcijos nuolat atnaujina sulaužytą ir suniokotą infrastruktūrą. Jų vadovai džiaugiasi, kad atsiranda geros valios žmonių, kurie padeda tai daryti. Antai Kurtuvėnų regioniniame parke kelis sugadintus informacinius stendus Dengtilčio stovyklavietėje privačiomis lėšomis atkūrė Evelina ir Robertas Mažeikos.
Aplinkosaugininkai kviečia žmones tausoti gamtos pažinimui ir poilsiui skirtą valstybinių parkų infrastuktūrą ir duoti atkirtį vandalams, kurie ją laužo ar palieka šiukšlių gamtoje.

Komunikacijos skyrius 
 
 

Reklama