NAUJIENOS

Viečiūnuose atidarytas naujas edukacinis centras

Kategorija:

Miestas:
Nuo šiol Viečiūnų gyventojai ir visa druskininkiečių bendruomenė turi dar vieną naują kultūros ir laisvalaikio erdvę - Viečiūnuose duris atvėrė naujas edukacinis centras.

Buvusio baseino patalpose įrengtos išskirtinės erdvės.  Biblioteka-kultūros zona skirta kultūrinėms edukacijoms, interaktyvi klasė su išmaniosiomis technologijomis – mokinių ir suaugusiųjų ugdymui, sportui skirtoje erdvėje nupirktas vaikams ir suaugusiesiems skirtas sporto inventorius. Čia galės vykti viskas, pradedant aerobika ir baigiant baleto užsiėmimais mažiesiems M. K. Čiurlionio meno mokyklos šokėjams.

Iš viso į šį edukacinį centrą investuota 500 tūkst. eurų.

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, Viečiūnų seniūnas Alvydas Varanis, Viečiūnų progimnazijos direktorė Žaneta Krivonienė ir Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė.

Susirinkusiuosius pasveikinęs Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas džiaugėsi, kad iš apleistas, miestelio vaizdą gadinęs buvusio baseino pastatas atnaujintas ir taps traukos centru. „Labai noriu, kad šiuo centru naudotųsi ir Viečiūnų, ir Druskininkų bendruomenė. Kad visi čia rastų jaukumą, įdomius ir naudingus užsiėmimus“,  – linkėjo R. Malinauskas.

Viečiūnų progimnazijos direktorė Žaneta Krivonienė susirinkusiesiems pristatė atliktus renovacijos darbus ir pasidžiaugė naujai sukurtomis erdvėmis. „Pastato viduje įrengtos erdvės: kultūros edukacinė erdvė -biblioteka, fizinio lavinimo klasė, edukacinė STEM klasė. Įsigyta pagrindinė edukacinio centro funkcionavimui reikalinga įranga: baldai ir mokymo-edukacinės priemonės. Kuriomis mes be galo džiaugiamės ir šiandiena jums pristatysime. Ačiū sakome Druskininkų savivaldybės komandai už įsiklausimą ir sklandų bendradarbiavimą ieškant geriausių sprendimų. Rangovams, uždarai  akcinei bendrovei „Alvista“, kad per tokį trumpą laiką sugebėjo įgyvendinti projektą“,  – atidarymo metu džiaugėsi direktorė.Naujojo edukacinio centro atidaryme dalyvavo gausus būrys svečių: mero pavaduotojas L. Urmanavčius, administracijos direktorė V. Jurgelevičeinė, administracijos direktorės pavaduotoja V. Grigorienė, mero patarėjas S. Kazakevičius, Tarybos nariai, savivaldybės administracijos specialistai, švietimo įstaigų atstovai, viečiūnų benduromenės nariai.

Viečiūnų progimnazijos kolektyvas pasidžiaugė ne tik naujuoju edukacijos centru, bet ir pristatė ir naują sensorinių pojūčių klasę bei atnaujintą progimnazijos stadioną.Ikimokyklinio ugdymo patalpose įrengta Sensorinis pojūčių kambarys. Naujai įrengta aplinka skirta vaikų nusiraminimui, atsipalaidavimui, susikaupimui, terapijai. Kambaryje yra visiškai minimalizuoti visi išoriniai trikdžiai, o su vaiko pojūčiais dirbama naudojant inovatyvią, audiovizualinius jutimus stimuliuojančią įrangą. Ji leidžia  valdyti patalpos šviesas, garsus ir vaizdus. Užsiėmimų metu  mes tikimės vaikai patirs geras emocijas, atsipalaiduos, išlaisvins savo kūrybiškumą ir išmok naujų įgūdžių. Vaiko ugdymas įgauna galimybę esmingai progresuoti.

2020 metais šalia mokyklos įrengtas naujas universalus sporto aikštynas. Stadione paklota ilgaamžė universali danga, puikiai tinkanti futbolui, bėgiojimui ir kitoms sporto šakoms. Taip pat įrengti nauji bėgimo takai, atnaujintos krepšinio ir tinklinio aikštelės, nauja šuoliaduobė bei multifunkciniai lauko treniruokliai.  Aikštyne sportuoja  ne tik progimnazijos


Diana Sinkevičiūtė
Vyriausioji specialistė komunikacijai,
Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyrius

Reklama