NAUJIENOS

Viceministrė: turizmo rūšių įvairovė gali būti naudinga Suvalkijos regionui

Kategorija:

Miestas:

Marijampolės turizmo ir verslo informaciniame centre įvykusiame susitikime – diskusijoje su regiono turizmo verslo atstovais bei Marijampolės savivaldybės administracija, kuriame dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė, ministro patarėjas Darius Liutikas ir „Keliauk Lietuvoje“ vadovas Dalius Morkvėnas, buvo aptartos svarbiausios regiono turizmo sektoriaus plėtros kryptys, įvertinti verslininkų poreikiai, aptartos galimybės.

„Suvalkijos regionas kaip turistinė kryptis yra labai įdomi, nes apjungia skirtingas turizmo rūšis – verslo, sporto, taip pat religinio ir gastronominio turizmo šakas. Tokia įvairovė gali būti labai naudinga regionui – pritaikius rinkodaros priemones, turistams gali būti pasiūlyti paslaugų paketai, apimantys daugiau nei vieną sritį. Tai leistų ilgiau išlaikyti turistus regione ir padidinti pajamas iš turizmo. Galbūt vertėtų pagalvoti apie bendradarbiavimą tarp savivaldybių bei įvairių verslo subjektų kuriant tokius produktus“, – pastebi Vitalija Jankauskaitė–Milčiuvienė.

Marijampolės kraštas pritraukia itin daug verslo turistų, kuriems aktualios apgyvendinimo paslaugos. Pasak viceministrės, siekiant pilnai išnaudoti regiono potencialą ir patenkinti visų turistų poreikius, būtina rinkti informaciją apie savivaldybėse su nakvyne apsistojančių turistų skaičius. Įprastai tokius duomenis teikia apgyvendinimo įstaigos, todėl labai svarbu prižiūrėti apgyvendinimo paslaugų teikėjų atitiktį turizmo įstatymui ir edukuoti apgyvendinimo įstaigų vadovus apie būtinybę užsiregistruoti Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje (VVTAT).

Šis žingsnis ne tik leistų rinkti tikslesnę statistiką apie turistų srautus, bet ir leistų pasinaudoti valstybės teikiama pagalba turizmo verslui. Šiuo metu apgyvendinimo įstaigos, kaip ir kelionių organizatoriai ir kelionių pardavimo agentai, turintys VVTAT išduotą licenciją vykdyti veiklą, gali teikti valstybės kompensuojamas turizmo paslaugas sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams pagal priemonę „Atostogos medikams“.

Viceministrė V. Jankauskaitė–Milčiuvienė taip pat susitiko su žmonių su negalia bendruomenės „Draugystė veža“ nariais. Susitikime bendruomenės nariai dalijosi kelionių istorijomis, iššūkiais ir teigiamomis kelionių patirtimis. 

„Kelionių galimybės turi būti vienodos visiems, todėl reikalingas politinis palaikymas skatinant integraciją, infrastruktūros pritaikymas lankytinuose objektuose ir kuo platesnis visuomenės įsitraukimas į iniciatyvas, skatinančias tokį požiūrį“, – pažymi viceministrė.

Šie renginiai užbaigė septynių susitikimų – diskusijų su turizmo sektoriaus atstovais įvairiuose Lietuvos regionuose ciklą.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inf.


Reklama