Vėl startuoja šviečiamoji gyvulininkystės programa vaikams ir jaunimui
  NAUJIENOS

Vėl startuoja šviečiamoji gyvulininkystės programa vaikams ir jaunimui

Kategorija:

Miestas:

Visų šalies apskričių ugdymo įstaigos nuo sausio 17 d. iki vasario 17 d. gali teikti paraiškas dalyvauti šviečiamojoje gyvulininkystės programoje.

Programa, skatinti susidomėjimą gyvulininkyste, skirta darželinukams, pradinukams bei 5-8 klasių moksleiviams.

Programą įgyvendina Žemės ūkio ministerija  ir Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Programos metu vaikai ir jaunimas bus supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Programoje gali dalyvauti: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikai (I modulis); pradinio ugdymo (1-4 klasių) moksleiviai (II modulis); pagrindinio ugdymo (5-8 klasių) švietimo įstaigų moksleiviai (III modulis).

Paraiškos pagal programos I–III modulius priimamos iš visų Lietuvos apskričių. Viena ugdymo įstaiga gali teikti vieną paraišką.

Atrinktos įstaigos organizatorių lėšomis aprūpinamos mokomąja medžiaga ir priemonėmis, skirtomis vaikus ir jaunimą šviesti apie gyvulininkystę.

Įgyvendinantys programos I modulį savarankiškai vykdys šviečiamąją veiklą savo švietimo įstaigoje pagal suteiktą mokomąją medžiagą ir priemones bei dalyvaus agentūros organizuojamoje išvykoje į ūkinių gyvūnų parodą arba mugę.

Įgyvendinantys II modulį taip pat savarankiškai vykdys šviečiamąją veiklą savo įstaigoje ir dalyvaus agentūros organizuojamoje pažintinėje išvykoje į ūkininko ūkį arba žemės ūkio bendrovę.

Įgyvendinantys III modulį vykdys šviečiamąją veiklą ir dalyvaus agentūros organizuojamoje pažintinėje išvykoje į mokslo ir studijų instituciją.

Pasibaigus šviečiamajai veiklai, dalyvavusieji programoje turės galimybę pademonstruoti, ką jie sužinojo apie gyvulininkystę, ir dalyvauti kūrybiniame konkurse.

Daugiau informacijos galima rasti čia. http://old.zum.lt/index.php?-913181900

K. Mockutė, Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Mokymo organizavimo skyriaus specialistė  tel. 8 698 395 42 el. p. k.mockute@litfood.lt; L. Šimonienė, Žemės ūkio ministerijos Gyvulininkystės ir veislininkystės skyriaus vyriausioji specialistė, tel. (8 5) 239 84 70, el. p. lina.simoniene@zum.lt.


Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija


Reklama