NAUJIENOS

Veido raukšlių korekcija: rinktis hialurono rūgšties ar botulino toksino injekciją?

Kategorija:

Miestas:
Raukšlės yra natūrali senėjimo proceso dalis. Žmonėms senstant jų oda plonėja, sausėja, tampa mažiau elastinga ir lengviau pažeidžiama. Laimei, mokslo pagalba buvo išrastos priemonės galinčios sugrąžinti odai skaistumą, lygumą bei sustabdyti senėjimo procesus. Dabar, vienos populiariausių priemonių padedančių koreguoti raukšles yra hialurono ir botulino injekcijos. Nors abi šios priemonės padeda sumažinti raukšlių kiekį ant veido, jų veikimo principas skirtingas. Tad ką turėtumėte žinoti prieš imantis šių procedūrų?

Kas yra hialurono rūgštis?

Hialurono rūgštis yra žmogaus organizme natūraliai gaminama medžiaga, kuri veikia kaip amortizatorius ir palaiko odos elastingumą. Su amžiumi hialurono rūgšties gamyba organizme lėtėja, todėl oda glemba ir atsiranda smulkios raukšlelės. Šį procesą sulėtinti ir atstatyti veido apimties praradimus gali padėti hialurono injekcijos. Dažniausiai jos atliekamos norint sumažinti raukšles atsiradusias aplink akis, lūpas, nosį, smakrą, taip pat siekiant atkurti prarastas odos apimtis skruostų srityje.

Kas yra botulinas?

Botulino toksinas, dar kitaip vadinamas botoksu – tai natūralus išgrynintas baltymas, kurį išskiria Clostridium botulinum bakterijos. Botulinas blokuoja nervinį impulsą neleisdamas raumeniui susitraukti ir taip sumažindamas (arba pašalindamas) veido srityje esančias raukšles, susidariusias dėl pernelyg dažno ar stipraus šių raumenų susitraukimo. Tiesa, ši procedūra reikalauja itin profesionalių žinių ir patirties – netiksliai atlikus injekciją galima sulaukti visiškai kitokių nei tikėtasi rezultatų.

Kokie hialurono rūgšties ir botulino panašumai?

Pirmiausia, tiek botulino tiek hialurono rūgšties injekcijos yra naudojamos siekiant panaikinti ar sumažinti nepageidaujamas raukšles ant veido, kaklo ar dekoltė srityse. Atlikus pasirinktą procedūrą oda tampa pastebimai lygesnė ir stangresnė. Tiesa, nors lygia ir skaisčia oda norisi džiaugtis visą gyvenimą, abi šios injekcijos neužtikrina poveikio visam gyvenimui. Hialurono rūgščiai arba botulino toksinui organizme išsiskaidžius, oda palengva grįžta į pradinę būklę. Taigi, norint palaikyti ilgalaikį efektą, procedūrą reikia kartoti. Injekcijas nutraukus, odoje ir toliau vyksta natūralūs senėjimo procesai.

Atminkite, tiek hialurono, tiek botulino injekcijos turi atitikti griežčiausius medicininių tyrimų standartus, tad šias procedūras atlikite tik patikimose, estetinės medicinos srityje besispecializuojančiose klinikose. Tik taip sulauksite norimų rezultatų ir nereikės gailėtis dėl veltui išleistų pinigų.

Kokie hialurono rūgšties ir botulino injekcijų skirtumai?

Tiek botulino, tiek hialurono injekcijos yra saugus ir patikimas būdas norint atsikratyti arba sumažinti ant veido išryškėjusias mimikos raukšles. Tačiau šių procedūrų maišyti nereikėtų. Pirmiausia, hialurono rūgštis, tai audinių užpildas, kurio natūraliai randama žmogaus odoje. Tuo tarpu botulino toksinas – tai cheminis junginys, kuris blokuoja nervinį impulsą ir neleidžia raumeniui susitraukti. Nors botulino toksino injekcijos suteikia greitesnį ir akivaizdesnį efektą (pirmieji rezultatai pasirodo po 3 dienų, o maksimalus efektas matosi maždaug po 10 dienų), skirtingai nei hialurono rūgštis, botulinas veikia trumpiau. Apytikslė botulino poveikio trukmė yra nuo 4 iki 6 mėnesių, tuo tarpu hialurono rūgšties poveikis išlieka ilgiau – nuo 6 iki 12 mėnesių.

Kitas skirtumas yra vietos, kuriose atliekamos injekcijos. Botulinas dažniausiai naudojamas dinaminėms raukšlėms koreguoti, kurios susidaro dėl raumenų susitraukimų. Raukšlės, kurias lemia raumenų darbas paprastai susidaro viršutiniame veido trečdalyje, pavyzdžiui, kaktoje, tarp antakių ir išoriniuose akių kampučiuose. Botulinas veikia raumenų nervines ląsteles ir neleidžia raumenims susitraukti, todėl šios raukšlės, atsiradusios dėl raumenų darbo, sumažėja atlikus botulino injekciją. Tuo tarpu hialurono injekcijos veikia kaip užpildas, kuris užpildo įtrūkimus ir raukšles, atsiradusias dėl senėjimo ir odos elastingumo mažėjimo. Hialurono rūgštis dažniausiai naudojama koreguojant smulkias ir gilias raukšles, atsiradusias virš lūpų, lūpų kampučiuose, nosies, smakro, skruostikaulių, ašarų latakų srityse. Be to, hialuronas ne tik užpildo raukšles, bet ir padeda atstatyti veido kontūrą, suteikia tūrio veido srityje ir atjaunina odą. Visgi dėl konkretaus botulino ar hialurono rūgšties naudojimo reikėtų tartis su specialistu.

Kaip vyksta procedūra?

Nusprendusiems sumažinti ant veido odos atsiradusias raukšles arba jų visiškai atsikratyti, pirmiausia rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją specialistą konsultacijai. Konsultacijos metu gydytojas apžiūrės jūsų odos būklę ir patars, kuri injekcija yra tinkamesnė. Pasirinkus injekcijos preparatą – botulino toksiną arba hialurono rūgštį, bus galima pradėti gydymą.

Tiek botulino, tiek hialurono injekcijos procedūra vyksta panašiai: preparatai mažais kiekiais suleidžiami specialia plonyte adata. Jeigu jums bus atliekama botulino injekcija, botulino toksinas bus leidžiamas į raumenis, o jeigu bus parinktas gydymas hialurono rūgštimi, preparatas bus leidžiamas į paodį.

Priklausomai nuo norimo rezultato ir žmogaus anatomijos subtilybių gali būti daroma nuo kelių iki keliolikos injekcijų vienos procedūros metu. Paprastai procedūra netrunka ilgai ir nesukelia didelio skausmo, tačiau jaučiant didelį diskomfortą gali būti naudojama vietinė nejautra ar anestetinis gelis.

Hialurono rūgšties ir botulino injekcijų veiksmingumas

Bet kurios procedūros veiksmingumas priklauso nuo individualių poreikių ir lūkesčių. Botulino veiksmingumas pastebimas gana greitai, tačiau šį preparatą geriausiai naudoti profilaktiškai. Tai reiškia, kad botulino injekcijas reikėtų daryti dar prieš atsirandant gilioms raukšlėms, nes tai yra prevencinė priemonė prieš raukšles, kurios atsiranda dėl raumenų susitraukimų. Tuo tarpu hialurono injekcijos dažniausiai naudojamos kaip užpildas, suteikiantis tūrio, padedantis atstatyti veido kontūrą, užpildantis tiek gilias, tiek smulkias raukšles. Kadangi hialurono rūgštis skatina odos regeneraciją, o preparatas paprastai lėtai pasisavinamas, tai suteikia ilgalaikį poveikį ir net praėjus keliems metams po procedūros raukšlės nėra tokios gilios kaip anksčiau.Ką rinktis: hialurono rūgšties ar botulino toksino injekciją?

Vienareikšmiško atsakymo, kuris pasirinkimas geresnis, nėra, tačiau renkantis reikėtų atsižvelgti į savo poreikius ir gydytojo specialisto rekomendacijas. Atminkite, kad dinaminėms mimikos raukšlėms, atsiradusioms dėl raumenų susitraukimo, koreguoti rekomenduojama naudoti botuliną, o statinėms raukšlėms, kurios išlieka net raumenims nesusitraukus – hialurono rūgštį. Tad renkantis jums tinkamiausią raukšlių mažinimo priemonę, pirmiausia aiškiai įvardinkite, kokią odos problemą norite išspręsti ir kurią veido sritį norite koreguoti. Žinoma, geriausia visa tai aptarti su specialistu ir tik tuomet priimti galutinį sprendimą.

Asitė Bielinė
Asociatyvios nuotraukos iš pexels.com
 

Reklama