Vasaros linksmybės Žadeikių Bernardo Brazdžionio edukaciniame centre
  NAUJIENOS

Vasaros linksmybės Žadeikių Bernardo Brazdžionio edukaciniame centre

Kategorija:

Miestas:
Pasvalio krašte yra vieta, kurią prisimindamas garsusis mūsų poetas Bernardas Brazdžionis smagiai sueiliavo: „Jei pro Pasvalį tekėtų Pyvesa, o ne Svalia, man pėsčiom eit nereikėtų – aš nuplaukčiau valtele. Ir į miestą, ir į turgų, plaukčiau aš su valtele, jei pro Pasvalį tekėtų Pyvesa, o ne Svalia!“
 
Šitaip Bernardas Brazdžionis, dar žinomas Vytės Nemunėlio vardu, prisiminė Žadeikius, įsikūrusius ant Pyvesos kranto, kur jis pradėjo lankyti pirmą klasę. Tiesa, poeto pradinė mokykla uždaryta, tačiau senąją mokyklos aurą saugo pastate nuo 2009 metų veikiantis Žadeikių Bernardo Brazdžionio edukacinis centras. Viduje įrengta poeto Bernardo Brazdžionio memorialinė ekspozicija, surikiuoti laukia senieji mokykliniai suolai, svečius į kiemą palydi senoji liepų alėja. Visus apsilankiusius pasitinka centro teritoriją gražiai prižiūrinti Žadeikių  gyventoja Marija Lapienienė ir Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos darbuotojai, kurie šiame centre rengia įvairios edukacinius užsiėmimus Pasvalio rajono mokykloms, priima ir ekskursijas, kurias galima užsisakyti tel. ( 8 451) 52332.
 
Birželio 5 d. senasis Bernardo Brazdžionio edukacinio centro sodas prisipildė klegančių vaikų – susirinko per 100 darželinukų ir pradinių klasių mokinių iš viso rajono. Juos pasitiko atgiję personažai iš poeto populiarios poemos vaikams „Meškiukas Rudnosiukas“. Pati pirmoji vaikus pasveikino svetingoji mama Rudnosienė, kurią suvaidino Pasvalio „Klėties“ teatro aktorė Birutė Ladygienė, o paskui atgijo ir kiti veikėjai, kuriuos suvaidino Pasvalio kultūros centro jaunimo teatro „Drãma“ aktoriai, vadovaujami Astos Simonaitės. Spektaklio „Meškiukas Rudnosiukas“ premjeroje į Vytės Nemunėlio poemą pažvelgta šelmiškai ir šiuolaikiškai: tėtis Rudnosis tapo tikru verslininku, Vilkas – azartišku lošėju, Šarka – išmaniojo telefono iš rankų nepaleidžianti smalsuolė, o nuo bičių Rudnosį išgelbėjusios dvi kiškutės  buvo tikros koketės, bandančios užmegzti su tėčiu romaną.
 
Po spektaklio vaikai patys galėjo pasijusti aktoriais, dainininkais, poetais – jie buvo kviečiami prisistatyti scenoje. Susiskirstę komandomis pagal savo mokyklas, vaikai dainavo mokyklinius himnus, deklamavo eilėraščius. Renginyje apsilankiusi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Rutkauskiene mokė vaikus apie saugų elgesį vasarą ir surengė smagią mankštą su linijiniais šokiais. Vaikų komandos varžėsi kas greitesni linksmojoje estafetėje, per kurią reikėjo sudėlioti Rudnosiuko portretą, o vėliau pasiėmę meškerę  žvejojo Vytės Nemunėlio laimės šulinyje – prizai kibo visoms komandoms.  Renginys užsibaigė Bičiulystės pikniku su Rudnosiuko pyragu ir medumi. Veikė atviras mikrofonas, prie kurio kiekvienas galėjo išsakyti palinkėjimą –  tarti nuoširdų žodį, o gal eilėraščio posmą, o gal ir dainą.  Su tokia gaida užsibaigė rytmetis „Visur gerai, bet namuose geriausia“ Bernardo Brazdžionio edukaciniame centre, kurį organizavo Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vaikų erdvės bibliotekininkės ir bibliotekos partneris – Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnyba. Dalyvavo vaikai iš Pasvalio Svalios progimnazijos, Lėvens pagrindinės mokyklos ir Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus, Pasvalio specialiosios mokyklos, lopšelio-darželio „Eglutė“.  Visi rytmečio dalyviai savo gera nuotaika sukūrė tikrą vasaros šventę, kupiną Meškiuko Rudnosiuko linksmybių!
 
Aprašymo ir nuotraukų autorė – Jūratė Genytė
 

Ruduo pilyje

Ruduo pilyje

Iš pirmo žvilgsnio pilis atrodo ta pati, nepasikeitusi. Kaip ir prieš mėnesį, žaliuoja ąžuolai, geltonų lapų beveik nėra, bet nukritusiomis gilėmis nuklotos trinkelės įrodo, kad ruduo atėjo. Anksčiau nepastebimos,...

Reklama