Vasario 16-osios gimnazija švenčia 70-ąsias įkūrimo metines
  NAUJIENOS

Vasario 16-osios gimnazija švenčia 70-ąsias įkūrimo metines

Kategorija:

Miestas:
Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Vasario 16–osios gimnazijoje Vokietijoje vykusiame renginyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir gimnazijos jubiliejui paminėti.
 
„Vasario 16-osios gimnazija buvo, yra ir bus  lietuvybės lopšys. Nuoširdžiai linkiu, kad ir toliau gyvuotumėte mokindami jaunąją kartą pažinti, pamilti ir branginti savo tėvų ar senelių kraštą”, - sakė L. Linkevičius.
 
Renginio metu už ilgametę mokslinę veiklą išsaugant lietuvių išeivijos kultūrinį paveldą, istoriją, už indėlį stiprinant bendruomenę ir paramą gimnazijai garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotas Vokietijos lietuvių bendruomenės garbės pirmininkas, Lietuvos kultūros instituto vadovas dr. Vincas Bartusevičius.
 
Ministras taip pat susitiko su Heseno žemės švietimo ministru prof. dr. Ralph Alexander Lorz. L. Linkevičius padėkojo už jau 70 metų besitęsiančia nuoširdžią Heseno žemės pagalbą čia veikiančiai lietuviškai gimnazijai.
 
1950 metais įsteigta Vasario 16-osios gimnazija šiemet skaičiuoja 70-uosius gyvavimo metus. Šiuo metu Vokietijoje gyvena daugiau kaip 56 tūkst. tautiečių, o gimnazijoje mokosi 77 moksleiviai.
 
URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Visuomenės informavimo skyrius

Reklama