NAUJIENOS

Vasara su žirgu

Kategorija:

Miestas:
Kražių bendruomenė birželio – rugpjūčio mėnesiais įgyvendino projektą „Vasara su žirgu“ pagal Kelmės rajono Socialinių paslaugų plėtros ir kokybės gerinimo programą. Užsiėmimuose dalyvavo vaikai ir jaunimas iš Kražių seniūnijos.
Projekto dalyviams organizuoti teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, kurių metu vaikai ir jaunimas buvo  supažindinti su žirgais, jų veislėmis, žirgų emocijomis, charakteriu, bendravimu, išmoko tinkamai jojimui paruošti žirgą, sužinojo kokį inventorių reikia naudoti jojimui ir svarbiausia - kaip žirgui padėkoti. Teorinius ir praktinius jojimo užsiėmimus vedė –  žirgininkė, jojimo trenerė Jolanta Sebastijonė.
Gilesniam žirgų veislių pažinimui projekto dalyviams surengtos dvi išvykos: viena – į Skruzdėlynės viensėdį, kuriame auginami ir puoselėjami Žemaitukų veislės žirgai, kita -  į Kurtuvėnus, kur sudalyvauta edukacinėje programoje, ekskursijoje su gidu po Gyvąjį žirgo muziejų ir jojimo užsiėmimuose.
Vykdomo projekto metu vaikams ir jaunimui buvo suteikta galimybė pažinti žirgus, išmokti juos paruošti jodinėjimui, jodinėti, aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį tobulinant bendravimo įgūdžius ir saviraišką. Projektu ugdytas noras tobulėti bei mokytis, plėsti akiratį.
Tvirtai tikime, kad organizuotos veiklos ir patirtos emocijos dalyviams paliko neišdildomą įspūdį, o projekto rezultatas - įgytos žinios, bus panaudotos tolimesnėse veiklose.
 
 
Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro projektų vadovė
Jurgita Gelumbickienė

Reklama