NAUJIENOS

Vanduo – tai gyvybė

Kategorija:

Miestas:
Kasmet kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų! Pasaulinės vandens dienos proga Rykantų biblioteka paruošė teminę parodą „Vanduo ir jo naudojimas“. Parodos tikslas – pabrėžti vandens svarbą žmogaus organizmui.

Teminę parodą sudaro Trakų viešosios bibliotekos fondo knygos apie svarbų, nepakeičiamą ir gyvybiškai reikalingą mūsų gyvenimui bei sveikatai vandenį. Bibliotekos lankytojai, kol kas virtualiai, o pasibaigus karantinui fiziškai, gali susipažinti su Leonardo Lukoševičiaus „Didžioji vandens paslapčių knyga“, dr. Fereydoon Batmanghelidj knygomis „Jūsų kūnas šaukiasi vandens“ bei „Vanduo ir druska“, Gerhardo Jėgerio knyga „Vanduo daro stebuklus“, Masaro Emoto kuriniu „Žinia, kurią mums praneša vanduo“. Vladimiras Kiurinas knygoje „Vandens energetika“ dalijasi savo ilgamete vandens tyrinėjimo ir bendravimo su vandeniu patirtimi, pasakoja, kad vanduo turi atmintį bei perduoda mintis. Sebastianas Kneipas knygoje „Gydymas vandeniu ir augalais“ rašo apie kūno grūdinimą, gydymą vandeniu bei žolelėmis. Daug patarimų apie vandens terapiją galima rasti knygoje „Natūralūs kasdienių negalavimų gydymo būdai“. Apie paprastą bei efektyvų būdą atstatyti savo sveikatą, kūno ir sielos harmoniją rašo Telesforas Laucevičius leidinyje „Jonizuotas vanduo: gyvenimas be ligų“.
 
Kadaise garsus prancūzų rašytojas Antoine‘as de Saint-Exupéry vandenį apibūdino taip: „Per maža pasakyti, kad tu reikalingas gyvybei – tu pats esi gyvybė“. Žmogus be maisto gali išgyventi kelias savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens – vos keletą dienų. Vanduo – tai atgaiva, sveikata, energija. Jis – mūsų medžiagų apykaitos ir mūsų gyvybingumo pagrindas. Vandens gėrimas yra vienas iš sveikiausių dalykų, kurį mes galime padaryti, kad jaustumėmės gerai ir būtume kupini jėgų.

 

Savo sveikata reikia rūpintis, naudotis žmonijos įgyta patirtimi, kaip būti sveikam. Atsakymus į šiuos klausimus Jums padės rasti knygos. Būkime sveiki.
Virtuali paroda „Vanduo ir jo naudojimas“: http://inx.lv/EIoY
 
Barbara Jocienė
Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė

Reklama