NAUJIENOS

Valstybė siekia efektyviai naudoti savo turtą

Kategorija:

Miestas:

Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui dėl atlyginimo už teisę valstybinėje nuomojamoje žemėje statyti naujus statinius ar rekonstruoti jau esamus.

Šį vienkartinį atlyginimą mokėtų nekilnojamojo turto vystytojai. Valstybė šiuo metu negauna jokios naudos iš nekilnojamojo turto  statybų, kai statiniai statomi nuomojamuose valstybinės žemės sklypuose.

Vyriausybė siūlo Žemės įstatymo projekte nustatytą atlyginimą už teisę statyti valstybinėje žemėje sieti su statiniais ar įrenginiais. Jeigu statant naujus ar rekonstruojant esamus statinius didės jais užstatytas žemės plotas, atlyginimą už teisę statyti sudarys ne daugiau kaip 75 proc. vidutinės valstybinės žemės sklypo rinkos vertės. Valstybinės žemės nuomininkas už teisę statyti šioje žemėje 50 proc. nustatytos sumos turėtų sumokėti į valstybės biudžetą, 50 proc. – į savivaldybės, kurios teritorijoje yra žemės sklypas, biudžetą.

Nacionalinės žemės tarnybos duomenimis, nuomojamuose valstybinės žemės sklypuose 2020–2021 metais Vilniuje  vykdomi 139, Kaune – 16, Klaipėdoje – 31 projektas.

Žemės ūkio ministerijos inf.


Reklama