NAUJIENOS

Valkininkuose nuotaikingai nuskambėjo baigiamoji projekto „Valkininkai – mažoji kultūros sostinė“ šventė

Kategorija:

Miestas:
Valkininkų kultūros centre nuotaikingai nuskambėjo baigiamasis projekto „Valkininkai – mažoji kultūros sostinė“ renginys, kurio metu buvo prisiminti nuo vasaros pradžios miestelyje šurmuliavę koncertai, parodos ir kitos kultūrinės veiklos, kurios turtingą istoriją turintį miestelį neabejotinai dar labiau praturtino ir papuošė.  

Su švente susirinkusius pasveikino projektą kūrybiškai įgyvendinusios Valkininkų kultūros centro direktorė Jolanta Molienė ir Valkininkų bendruomenės pirmininkė Danutė Blažulionienė. „2020 metų rudenį Valkininkų bendruomenė, paraginta mero Algio Kašėtos, pateikė paraišką dalyvauti šiame projekte, o 2021–uosius pasitikome jau žinodami, kad Valkininkai tapo šių metų mažąja kultūros sostine. Nors pandemija ir sujaukė mūsų planus, tačiau tapo dideliu impulsu ir dar didesne galimybe atrasti ir puoselėti tai, ką gražaus turime  ir kurti naujas šventes. Darbai vijo darbus, nes dvylikai mėnesių numatytas veiklas  turėjome sutalpinti į keturis mėnesius. Pasirinkome mažam miesteliui nelengvą projekto prioritetą – profesionalaus meno sklaidą. Tad šią vasarą plačiai atvėrėme vartus visoms kultūrinėms veikloms“, – pasakojo D. Blažulionienė. Ją papildydama J. Molienė prisipažino, jog kadangi joms teko nelengvas iššūkis, iš pradžių sunerimo – ar sugebės įgyvendinti tiek renginių, kad miestelis pateisintų mažosios kultūros sostinės vardą? „Džiaugiamės, kad mums pavyko, nes įgyvendinant projektą turėjome puikus partnerius – Varėnos rajono savivaldybę, Valkininkų seniūniją, Varėnos kultūros centrą, Varėnos rajono viešąją biblioteką ir Valkininkų gimnaziją“.


Projekto atidarymo renginys prasidėjo birželio mėnesį tradicinio Valkininkuose švenčiamo Antaninių kermošiaus metu, o po to puikūs, turiningi renginiai tęsėsi visą vasarą. Čia skambėjo  įvairūs profesionaliosios muzikos koncertai, buvo atidengtas didelis tautinių mažumų indėlį į miestelio istoriją įprasminantis pano, vyko poezijos pavasaris, organizuotas pėsčiųjų žygis, į kurį susirinko žygeiviai iš visos Lietuvos, bei daug kitų įdomių renginių.


Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, sveikindamas valkininkiečius su sėkmingai įgyvendintu prasmingu miestelį praturtinusiu kultūros  projektu, pasidžiaugė, kad jį įgyvendinę žmonės verti didžiausių padėkų.  „Jūs padarėte gražią įžangą garsinti savo turtingą istoriją turintį miestelį.  Labai džiaugiuosi, kad buvo žmonių, kurie daug ir nuoširdžiai  dirbo. Aš linkiu, kad Valkininkai ateity būtų gyvi ir pilni. Reikia idėjų, reikia žmonių, kurie įgyvendintų tas idėjas. Valkininkai verti, kad miestelio istorija būtų prisiminta ir vėl atgytų. Kad šita vieta skambėtų kaip karalių laikais. Projektas sėkmingai pabaigtas, o mes šiais metais numatysim ir kitais metais projektuosim šio kultūros centro pastato rekonstrukciją, tad po keleto metų bus galima susirinkti atnaujintame kultūros centre“.Meras padėkas įteikė  Valkininkų kultūros centro direktorei Jolantai Molienei ir Valkininkų bendruomenės pirmininkei Danutei Blažulionienei. „Nuoširdžiai dėkojame už kūrybiškai įgyvendintą projektą „Valkininkai – mažoji kultūros sostinė“, kuris praturtino ir papuošė miestelį puikiais kultūros renginiais.  Jūsų iniciatyvos, entuziazmas ir pastangos organizuojant šio projekto renginius yra didelis indėlis ne tik į Valkininkų, bet ir viso Varėnos rajono kultūros kraitę.  Linkime ir toliau su ypatinga meile ir pagarba puoselėti Valkininkų krašto kultūros tradicijas ir vertybes“, – rašoma padėkose.  Danutei Blažulionienei, tą vakarą šventusiai jubiliejų, buvo įteikta mero padėka.Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas sakė, kad Danutė Blažulionienė primena vulkaną, kuris pilnas energijos. „Linkiu, kad ta energijos versmė iš Jūsų trykštų ir kad jūs visada burtumėt miestelio žmones. Ačiū visiems Jums, kad nešat kultūrinę šviesą“, – sveikino administracijos direktorius ir įteikė bendruomenei pyragą.


 Danutė Blažulionienė pasidžiaugė, kad prie projekto prisijungė labai daug pagalbininkų, kurie noriai talkino įvairiose veiklose. Šie bendruomenės nariai buvo pagerbti padėkomis. Gražius keramikinius angelus projekto organizatorės įteikė projekto partneriams. „Juk vienas tiek daug darbų neįveiksi. Daug žmonių prisijungė, dėkoju visiems, kurie neatsisakė ir visus metus buvo kartu, padėjo spręsti įvairius organizacinius klausimus. Labai ačiū, kad esat“, – dėkojo D. Blažulionienė.Valkininkų seniūnijos seniūnas Antanas Juknevičius pasidžiaugė, kad šio projekto dėka Valkininkų miestelis tapo žinomesnis, populiaresnis. „Nors  pandemija neleido pilnai atskleist miestelio grožio, bet galiu pasidžiaugti, kad mes turim daug darbščių ir sumanių žmonių, kad parodėme vieni kitiems daugiau supratingumo. Ačiū visiems už dalyvavimą. Manau, kad po renginio mes tapsime dar labiau matomi“.Seimo nario Juozo Baublio sveikinimus perdavė bei padėką jubiliejaus proga D. Blažulionienei įteikė jo patarėja  Rasa Tamulienė. „ Sveikinu sėkmingai įgyvendinus projektą. Linkiu, kad tokių projektų būtų kuo daugiau“.
Kad miestelyje yra tikrai kūrybingų žmonių, paliudijo scenoje smagiai dainavę „Santakos“ moterys ir šokęs „Bitelės“ jaunimas. Na, o šventę papuošė šmaikščią specialią teatralizuotą programą apie Valkininkus parengę ir suvaidinę  teatro „Labas“ aktoriai.  


Rūta Averkienė

Reklama