NAUJIENOS

Vakcinacijos nuo COVID-19 procesas Radviliškio rajone

Kategorija:

Miestas:
Radviliškio rajono savivaldybėje suorganizuotoje spaudos konferencijoje pateikta informacija apie COVID-19 atvejus Radviliškio rajone, skiepijimo organizavimą ir, žinoma, iššūkius, su kuriais susiduria ir medikai, ir šią savaitę duris atvėrusios mokyklos.
 

Radviliškio rajone epidemiologinė situacija kol kas nebloga

Su Radviliškio rajone COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paplitimo epidemiologine situacija supažindino Jolanta Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė. „Jau antri metai šis virusas kankina mus visus ir tik mūsų visų pastangų dėka tikimės, kad vieną dieną nusiimsime kaukes ir šypsosimės pavasariui“, – sakė ji.

J. Margaitienė pakvietė visus aktyviai naudotis Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkto paslaugomis. „Kviečiame atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt ir užtikrinti savo ir kitų saugumą“, – sakė ji. Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 645 mėginių, iš jų 1243 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 85 mėginiai, visais atvejais jie buvo neigiami (antikūnų nerasta). Ji paragino žmones atsakingai elgtis ir laikytis karantino reikalavimų.

J. Margaitienė pakvietė žmones, kurie gali ir nori, savanoriauti švietimo įstaigose ir pamokų metu pabūti su vyresnių klasių mokiniais, kurie neturi sąlygų mokytis namie, taip pat, pasinaudodama proga, pranešė, kad savivaldybės administracija ieško savivaldybės gydytojo pareigas galinčio eiti asmens. „Kviečiame siųsti paraiškas Valstybės tarnybos departamentui ir prisijungti prie darbščios savivaldybės komandos bei dirbti drauge rajono labui“, – kvietė ji.

Informacija apie COVID-19 situaciją Radviliškio rajone (ataskaitinė para 2021-03-23)

Nauji atvejai – 3 (7 dienų vidurkis – 3), sergančiųjų – 31, pasveikusiųjų – 2 027, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 83,9 proc. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – 81,8 proc.
Mirtys nuo COVID-19 – 31, iš viso su Covid-19 diagnoze – 85.
Radviliškio rajone šiuo metu aktualus protrūkis yra tik Paramos šeimai centre (serga trys vaikai), kiti susirgimai fiksuojami šeimose.
Informacija apie situaciją Lietuvoje ir Radviliškio rajone.
Informacija apie skiepijimo nuo COVID-19 proceso organizavimą.

Vakcinavimo procesas vyksta gana skandžiai

Apie vakcinavimo procesą kalbėjęs Remigijus Rudžianskas, Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir juridinio skyriaus vyriausiasis specialistas, laikinai einantis Savivaldybės gydytojo pareigas, sakė, kad Lietuvos statistikos departamento svetainėje pateikiami duomenys apie vakcinų likučius nesutampa su Savivaldybės turimais duomenimis. „Kodėl Statistikos departamento duomenys nesutampa su Savivaldybės turimais duomenimis, atsakyti negalime“, – sakė jis ir pateikė savivaldybės turimus skaičius. Kovo 19 dienos duomenimis, Radviliškio rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigos iš viso yra gavusios 3 902 visų vakcinų dozes, iš jų panaudota apie 3 300 doziu. Nepanaudotų vakcinų Radviliškio rajone kovo 19 dienos duomenimis buvo 606 vakcinų dozės, iš jų „AstraZeneka“ vakcinų – 490 dozių. Likusios – ką tik gautos 110 dozių „Moderna“ vakcinos ir 6 dozės „Pfizer-BioNTech“ vakcinos. Abi pastarosios vakcinos, tiek „Moderna“, tiek „Pfizer-BioNTech“, bus sunaudotos šią savaitę.

„AstraZeneka vakcinų susikaupė dėl to, kad praėjusią savaitę buvo laikinai sustabdytas vakcinavimas minėta vakcina, beje, kaip ir visoje Lietuvoje, yra tam tikro nepasitikėjimo šio gamintojo vakcina dėl bendro informacinio fono, sklindančio apie šią vakciną.

Pasak R. Rudžiansko, skiepijimo procesas vyksta pakankamai sklandžiai, kilusios problemos sprendžiamos bendradarbiaujant su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis.

Pasak VšĮ Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro slaugos administratorės Žydrūnės Motiejūnienės, rajono gyventojų vakcinavimo proceso organizatoriaus atstovės, medicinos personalas susiduria su daug didesniu darbo krūviu skambinant pacientams ir tariantis dėl skiepijimo laiko ar išklausant visus pacientus apie jų nuogąstavimus dėl skiepų poveikio ar jų reikalingumo. Dar vienas iššūkis – dauguma senjorų ir prioritetinių grupių asmenų, kaip ir visoje Lietuvoje, atsisako skiepytis „AstraZeneka“ vakcina, tad juos tenka įtraukti į kitos vakcinos laukiančiųjų asmenų eilę.

Į mokyklas grįžo pradinukai, skiepijami pedagogai

Laisvūnas Vaičiūnas, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, pristatė situaciją švietimo srityje. Pasak jo, į rajono mokyklas pradinukai grįžo sklandžiai, mokyklų vadovai puikiai vykdo nurodymus dėl saugaus ugdymo proceso organizavimo. „Pirmadienį į mokyklas grįžo 58 klasių mokiniai, antradienį prie jų prisijungė dar aštuonios Gražinos pagrindinės mokyklos klasės, nes joje pirmadienis buvo vadinamoji nepamokinė diena, vyko kitos veiklos“, - sakė jis.

Pasak jo, teko girdėti, kad vienas kitas rajono pedagogas atsisako dirbti kontaktiniu būdu dėl įvairių priežasčių: tai dar nepaskiepytas, tai turi kitų svarių priežasčių. Įvairiose švietimo įstaigose yra įvairi situacija: vienur yra paskiepyta 100 proc. kontaktiniu būdu turinčių dirbti pedagogų, kitur – 70, proc., o to priežastys taip pat yra įvairios: vieni yra persirgę ir dar turi antikūnų, kiti laukia norimo gamintojo vakcinos.

Aktualus ir pedagogų pirmenybės skiepijimo procese klausimas, bet čia savivaldybės sprendimų nepakanka, laukiama LR Vyriausybės nutarimų.

Dėl skiepijimosi susisiekite su savo šeimos gydytoju

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytojais, detalesnė informacija apie vakcinacijos proceso eigą periodiškai teiksime savivaldybės tinklalapyje. Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą.

Nuoroda į spaudos konferencijos vaizdo įrašą.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija


Reklama