NAUJIENOS

Vairo traukių gedimai

Kategorija:

Miestas:
Vairo traukės yra svarbus kiekvieno automobilio vairo mechanizmo elementas, kuris atlieka šią reikšmingą funkciją - perduoda judesį iš vairo kolonėlės ir lemia ratų pasisukimą į vieną arba kitą pusę. Dėl vairo traukių ir jų antgalių sistemos nusidėvėjimo bei gedimų galimas nestabilus, nekomfortiškas vairavimas, sumažėjęs transporto priemonės manevringumas ir visų blogiausia - nesaugus, keliantis grėsmę važiavimas. Todėl visada labai svarbu eksploatuoti tiktai techninius reikalavimus atitinkančius automobilius, taip pat atkreipti dėmesį į vizualiai matomus pakitimus, atsiradusius įtartinus garsus ir esant bet kokiai abejonei kreiptis į automechanikus, galinčius identifikuoti ir išspręsti problemą. Tas pats pasakytina ir apie vairo traukes, jų antgalius, todėl detaliau aptarsime šių vairo sistemos dalių galimus gedimus, požymius bei remonto galimybes.
 
Gedimų požymiai

Kokybiškos naujos vairo traukės bei antgaliai vidutiniškai tarnauja iki tol, kol pasiekimas 40000 kilometrų limitas. Jeigu vairo traukės yra ne pačios geriausios gamybos arba yra restauruotos ir naudojamos pakartotinai, tuomet jų tarnavimo laikas sutrumpėja ir galima tikėtis, kad jų keitimo naujomis reikės dvigubai greičiau (20000 ridos kilometrų). Taigi natūralu, jog anksčiau ar vėliau traukės nusidėvi ir būtina jas pakeisti tam, kad vairavimas nekeltų diskomforto ir papildomų problemų. Visgi, jeigu transporto priemonė yra eksploatuojama itin nepalankiomis sąlygomis, t.y. duobėtuose, netvarkinguose keliuose, ten, kur yra daug purvo ir drėgmės, vairo traukių gedimų požymiai gali išryškėti ir ženkliai skubiau. Kokie gi yra vairo mechanizmo traukės nusidėvėjimo indikatoriai? Visų pirma, pradedama girdėti neįprastus garsus, daugiausia bildėjimą posūkio metu, staigiai stabdant arba įsibėgėjant, arba važiuojant nelygiais keliais. Be garsinių įspėjamųjų ženklų, apie gedimus gali pranešti ir dar vienas požymis, būtent jaučiamas pernelyg didelis vairo laisvumas ir pasunkėjęs manevringumas.

Gedimų sprendimo būdai

Vairo traukių gedimai turėtų būti sprendžiami profesionalių autoserviso meistrų. Jie, atlikę diagnostikos veiksmus, gali geriausiai patarti, ar rinktis restauravimą, ar visgi investuoti šiek tiek daugiau pinigų ir įsigyti naujas detales. Traukių restauravimas daugeliu atvejų bus tinkamas pasirinkimas, jei iki šiol naudotos, bet nusidėvėjusios vairo traukės yra originalios, žinomo, patikimo gamintojo. Priešingu atveju, jei traukų ir jų antgalių kokybė abejotina arba matomi akivaizdūs, ryškūs defektai, tuomet geriausias variantas - įsigyti naujus, kelias dešimtis tūkstančių kilometrų vėl tarnausiančius vairo mechanizmo elementus.
 
Aistė Bielinė

Reklama