NAUJIENOS

Vaikų dienos stovykla bibliotekoje

Kategorija:

Miestas:
Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje prasidėjo vaikų dienos stovykla „Būk besidomintis, unikalus ir kūrybiškas!“. Į pirmąją stovyklos pamainą susirinko 17 smalsių vaikų nuo pirmos iki ketvirtos klasės. Juos pakvietėme susipažinti su karaimais ir Trakais.
                      Pirmoji diena prasidėjo supažindinant vaikus su stovyklos programa. Stovyklautojai žaidė žaidimą, bandydami pažinti vienas kitą. O įdomiausia pirmosios dienos dalis – pažintis su karaimu Romualdu Tinfavičiumi, papasakojusiu vaikams apie karaimus bei pakalbėjusiu kalba, kurios stovyklos dalyviams dar galbūt nėra tekę girdėti.
                      Antrąją dieną stovyklautojai su vadovėmis Dalia ir Egle keliavo į Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką, kurioje sudalyvavo edukacijoje „Prisijaukinkime pasaką“. Vaikai ne tik kūrybiškai piešė dovanėles artimiausiam žmogui ar gyvūnui, bet ir susipažino su bibliotekos Vaikų literatūros skyriumi, dalyvaudami ekskursijoje.
                      Įpusėjus pirmajai savaitei, pakvietėme vaikus pažaisti kahoot programėle, atsakant į daugybę klausimų apie karaimus ir Trakus. Po smagios trečios dienos pradžios stovyklautojai susitiko su rašytoju Virgiu Šidlausku, kuris įdomiai ir kūrybiškai pristatė savo knygas.
                      Ketvirtąją dieną tęsėme pažintį su karaimais, dalyvaudami edukacijoje „Kibinų kelias“ – „Karališkoje senojoje kibininėje“. Stovyklautojai išmoko gaminti kibinus bei skaniai užkando.
                      Paskutinę pirmosios pamainos dieną keliavome į S. Šapšalo karaimų tautos muziejų, kuriame tęsėme pažintį su karaimais.
Antrosios pamainos stovyklautojai taip pat susipažino su karaimais, keliavo po Trakų miestą, dalyvavo keramikos užsiėmime bei susipažino su iliustratore Aušra Kiudulaite. Taigi stovyklautojai turėjo daug įdomių susitikimų ir kūrybingo laiko!
Stovyklą remia Trakų rajono savivaldybė pagal „Vaikų socializacijos“ programą.
 
Eglė Kondrotaitė
Trakų viešosios bibliotekos

Vaikų literatūros skyriaus
vyr. bibliotekininkė
 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama