NAUJIENOS

Vaikiškų čiužinių svarba

Kategorija:

Miestas:
Mažųjų miegas ypač svarbus, nes ilsėdamiesi vaikai auga, jų smegenys apdoroją naujas, per dieną surinktas žinias. Būtent dėl to vaikiški čiužiniai juos renkantis reikalauja daug dėmesio ir atidumo. Šis straipsnis pravers norintiems žinoti keletą naudingų kriterijų, pagal kuriuos šie čiužiniai bus išsirinkti paprasčiau.
 

Gamybos medžiaga

 
Šis kriterijus – vienas iš svarbiausių. Pritaikius jį galima tiksliai sužinoti, ant ko vaikas miegos, ar tai sveika, kaip čiužinys prisitaiko, ar vaikas pailsės tinkamai ir panašius dalykus. Dažniausiai pasitaikantys vaikiški čiužiniai būna kelių rūšių:
 
  • Porolono (putų poliuretano) čiužiniai. Tai yra vieni populiariausių čiužinių. Paklausą jie pelnė dėl paprastos priežiūros ir optimalios kainos. Tačiau derėtų žinoti, kad dėl oro cirkuliacijos jie turi būti vėdinami rimčiau.
 
  • Spyruokliniai. Tai čiužiniai, kurių kokybė gali išties maloniai nustebinti. Dėl konstrukcijos juose gali laisviau cirkuliuoti oras, be to, jie yra labai patvarūs. Miegant ant šio čiužinuko šiltuoju metų laiku, perkaisti tikimybė mažesnė, todėl net vasarą jūsų vaikas išsimiegos puikiai.
 
  • Lateksiniai. Šie vaikiški čiužiniai puikiai tinka vertinantiems natūralumą. Jo savybės leidžia sugerti papildomą drėgmę.
 
Visuomet nurodoma čiužinio gamybos medžiaga, bet ne visad – jų skirtumai, ypatybės. Todėl žinant, kokių tipų yra čiužinių ir kuo kiekvienas jų išsiskiria, galima geriau suprasti, ko ieškoti.
 

Kitos svarbios čiužinių savybės

 
Renkantis vaikišką čiužinį svarbios ir kitos detalės. Taigi, rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į šias savybes:
 
  • Čiužinio storis ir dydis. Jų spektras platus. Svarbu renkantis atsižvelgti į vaiko ūgį, sudėjimą ir apsvarstyti, ar čiužinys bus patogus ir ergonomiškas.
 
  • Antibakterinės jo savybės. Žinoma, bakterijų galima išvengti ir laikantis įprastinių higienos normų: čiužinį būtina vėdinti, skalbti užvalkalus ir pan.
 
  • Kietumas. Tai lems miego komfortą. Vaikams įprastai siūloma rinkti truputį kietesnį čiužinuką, nei rinktųsi sau suaugęs.
 
  • Ventiliacija. Čiužiniai turi turėti papildomas angas, dėl kurių čia esantis oras gali cirkuliuoti. Tai užtikrina, kad papildoma drėgmė išgaruos ir nesikaups įvairūs kvapai.
 
Aukščiau paminėti gana paprasti kriterijai suteikia papildomų žinių, dėl kurių vaiko čiužinys taps tinkamu, poreikius puikiai atitinkančiu pirkiniu.
 

Čiužinių apsaugos

 
Apsaugos čiužiniams – gana svarbi dalis. Ypač, kai diskusijos tema – vaikiški čiužiniai. Norint juos apsaugoti ir išlaikyti it naujus kuo ilgiau, siūloma rinktis tokių papildomų elementų. Šios apsaugos taps nepamainomomis tomis naktimis, kai lovytėje užklups netikėtos problemos.
 
Galima pamiršti tuos laikus, kai vienintelė vaikiškų čiužinių apsaugos priemonė buvo plastikinės klijuotės. Dabar gausu pasirinkimų, kurie žymiai geriau prisitaiko prie vaiko gulėjimo pozos, yra geriau pritaikyti oro pralaidumui. Vienos iš geriausių ir optimaliausių – pagamintos iš poliesterio. Jos minkštesnės, patogios vaikui ir nepraleidžia skysčių. Be to, jos lengvai prižiūrimos, apsaugas galima skalbti skalbimo mašinoje, tik prieš tai darant rekomenduojama pasitikslinti, kokioje temperatūroje.
 
Jei čiužinys bus tinkamai parinktas, vaikas puikiai išsimiegos ir bus pasiruošęs įveikti visas dienos užduotis. Pasirinkus teisingai, mažiesiems bus suteikta galimybė ilsėtis kokybiškai, taigi, ir sparčiau, sveikiau augti.
 
 
Aistė Bielinė

Reklama