Vaikai jau sodina savo sodus
  NAUJIENOS

Vaikai jau sodina savo sodus

Kategorija:

Miestas:

Vaikų ugdymo įstaigos, dalyvaujančios Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje, kuriai įgyvendinti teikiama Europos Sąjungos finansinė parama, šiais mokslo metais kviečiamos susikurti savo sodą.

Pirmieji medeliai pasiekė Kauno miesto ir Kauno rajono ugdymo įstaigas.

Pradėjus įgyvendinti projektą, susidurta ne tik su koronaviruso situacijos, bet ir Aplinkos apsaugos ministerijos rekomendacijų dėl kietųjų dalelių ore problemomis. Daugelis vaikučių medelių sodinimą galės stebėti tik pro langus ir neturės galimybių pasidžiaugti kuriamu sodu – sodinamomis obelimis ir kriaušėmis. Tikimasi, kad praėjus visiems pavojams, vaikai rūpinsis medeliais, kurie savo vaisiais džiugins ne vieną lietuviškus obuolius ir kriaušes mėgstančią ugdymo įstaigos kartą.

„Nors turime tikrai didelę teritoriją, iki šiol čia augo tik viena sena kriaušė. Labai džiaugiamės savo naujuoju sodu – pas mus pasodino aštuonis medelius. Ačiū už šią puikią edukacinę idėją. Dabar kartu su vaikučiais teorines sodininkystės žinias taikysime praktikoje - stebėsime, kaip auga mūsų sodas, kaip jis keičiasi. O Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje dalyvaujame nuo pat pirmųjų jos dienų“, – sako Kauno lopšelio-darželio ,,Vaikystė“ direktorė Regina Beinorienė.

Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programą vykdo Žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

 

Nuotraukoje: Kauno lopšelio-darželio "Vaikystė" vaikučiai sodina savo pirmąjį sodą.

ŽŪM inf.


Reklama