NAUJIENOS

V. Mazuronis: „TVF rekomendacijos dėl MMA didinimo – nelogiškos“

Kategorija:

Reaguodamas į spaudoje pasirodžiusį Tarptautinio valiutos fondo atstovo komentarą, kuris siūlo pristabdyti pastaraisiais metais itin dažnai didintos minimalios algos kėlimą, Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis sako, kad TVF siūlymas kupinas prieštaravimų, o Darbo partija ir toliau sieks, kad šalyje MMA didėtų ir pasiektų 437 eurus.
„TVF atstovo siūlymas yra mažų mažiausiai keistas ir ne visai adekvatus – esą turime mažinti žmonių pajamų nelygybę, bet MMA kelti nebereikėtų. Siūloma tęsti darbo santykių reformą, bet kaip ją nuosekliai įvykdyti, kad nenukentėtų nei viena pusė – irgi neaišku. Žodžiu taip ir taip nedarykite, o kaip daryti – nežinia“, - stebėjosi Darbo partijos pirmininkas V. Mazuronis.
Europos Parlamento narys taip pat apgailestauja, kad tokios abejotinos vertės TVF rekomendacijos Premjerui pasirodė naudingos ir jis žada „į jas atsižvelgti“.
„TVF neduoda rekomendacijų, kaip reikia didinti Lietuvos piliečių pajamas, kurios yra žemiausios tarp kaimyninių valstybių ir visoje ES. Apmaudu, kad premjeras, gavęs tokį pasiūlymą-komentarą, priima jį tarsi maną. Tačiau esu tikras, kad gana tyčiotis iš Lietuvos žmonių ir laukti, kol baigsis jų kantrybė ir išvažiuos. Su tokia pozicija nei aš, nei Darbo partija nesutiks. Ir toliau darysime viską, ką galime, kad žmonių, šeimų pajamos didėtų, tame tarpe ir MMA, kuris privalo būti sulygintas su NPD“, - sakė Darbo partijos vadovas.
Darbo partija siūlo nuosekliai mažinti darbo apmokestinimą keldama neapmokestinamą pajamų dydį (NPD). Priėmus nuostatą, kad NPD turėtų būti keliamas kol pasieks MMA lygį smarkiai išaugtų praktiškai visų dirbančių pajamos. Didžiausią skirtumą pajustų gaunantys mažiausias ir vidutines pajamas. 
Turint omenyje, kad beveik 60 proc. dirbančiųjų atlyginimas siekia iki 600 eurų „ant popieriaus“, NPD prilyginus MMA (380 eurų nuo liepos 1 d.), realiai standartinės 4 asmenų šeimos (2 dirbantys tėvai, atlyginimas 600 eurų per mėnesį „ant popieriaus“ ir 2 nepilnamečiai vaikai) pajamos per mėnesį „į rankas“ padidėtų apie 80 eurų, tai reiškia, kad per metus jos išaugtų 960 eurų.

Darbo partijos informacijos centras
 

Reklama