NAUJIENOS

Užsitrenkė durys, negalite įeiti į namus? Ką daryti?

Kategorija:

Miestas:
Užsitrenkėte, sugedo spyna, negalite įeiti į namus? Ką daryti? Tokios situacijos ne tik nemalonios, bet ir gali sukelti rimtų problemų, ypač jei viduje turite naminių gyvūnėlių ir vaikų, kuriems reikia jūsų pagalbos ar vakarienė verda puode. Laimei, turime keletą patarimų, kuriuos naudinga prisiminti tokiose situacijose.

Paprašykite namiškių pagalbos

Paskambinkite savo partneriui, sutuoktiniui, kambariokui ar bet kam kitam, su kuo gyvenate, kad sužinotumėte, ar jie gali grįžti namo ir jus įleisti.
Tai gali būti nepatogu, bet jūs praleisite mažiau laiko įstrigę už durų. Jei nuomojatės butą, pabandykite susisiekti su savo šeimininku. Paprastai jie turės jūsų buto rakto kopiją ir gali būti pakankamai arti, kad atrakintų duris.

Išsikvieskite spynų meistrą

Avarinis spynų atrakinimas yra ko ne vienintelė išeitis, jei nėra kitų būdų pateikti į savo būstą. Šaunu tai, jog daugelis spynų atrakinimo įmonių priima avarinius iškvietimus visą parą. Beje, meistrui turėsite įrodyti, jog jūs gyvenate tame būste ir turite teisę atrakinti duris (kitaip, į specialistus, kurie atidaro bet kokią spyną kviestųsi visi vagys).
Beje, iškilus klausimams, gali būti atrakinama spyna ir prie policijos. Tačiau nereikia bijoti, vienintelis dalykas ką turėsite parodyti, tai kokius nors dokumentus ar pateikti kitus įrodymus,  jog tikrai gyvenate būste, kurio spyna yra atrakinama meistro.

Patikrinkite kitus įėjimus

Jei gyvenate nuosavame name ar pirmame aukšte, verta patikrinti visus langus ir kitus įėjimus. Galbūt yra atsarginis įėjimas, galbūt lengva atstumti pusrūsio langą ir įlįsti į vidų, galbūt atviras langas antrame aukšte, o kaimynas turi aukštas kopėčias?
Apsvarstykite visus variantus. Žinoma, nesiimkite „akrobatinių triukų“, kurie gali jus sužaloti, būkite atsargūs. Jei įėjimo variantai yra pavojingi ir reikalaujantys kone kaskadininkų triukų patirties, geriau jau avarinis spynų atrakinimas pasikvietus meistrą.

Improvizuokite

Jei mėgstate detektyvus ar kriminalinius trilerius, tikriausiai žinote, kaip filmų herojai atrakina bet kokias spynas. Juk tereikia tik plaukų smeigtuko ir sąvaržėlės.
Kartais dar plona metalinė dildė praverčia. Realybėje, viskas kiek sudėtingiau, ypač turint omenyje, jog naudojame naujas spynas, kurias gamintojai vadina „nenulaužiamomis“. Bet pabandyti verta, galbūt jūsų spyna sena ir triukai matyti filmuose suveiks.
Beje, jei tikrai suveiks – kvieskitės spynų meistrą. Jei jau jūs be patirties atrakinote spyną, vagims ji tiesiog pasaka.

Patarimai, kaip išvengti avarinio spynų atrakinimo

Kai varginanti patirtis pasibaigs ir būsite saugūs namų viduje, imkitės veiksmų pasiruošti kitam kartui, kai neišvengiamai atsidursite ne toje rakintų durų pusėje.

Patikėkite atsarginius raktus artimam žmogui

Duokite raktų kopiją savo artimam giminaičiui, tėvams, vaikams ar geram kaimynui. Esant reikalui, galėsite raktus pasiimti iš jų ar atsitikus nelaimei, jie galės įeiti į butą už jus (pvz, pas jus sprogs vandens  vamzdis ir apliesite kaimynus, kol esate išvykę atostogų).

Įsirenkite raktų slėptuvę

Tai patogu gyvenat name ir turint visą kiemą savo žaidimams. Galite paslėpti atsarginius raktus po akmeniu gėlyne ar net įdėti į stiklainį ir pakasti prie obels.
Svarbiausia nepamiršti kur paslėpėte bei neslėpti labai akivaizdžiose vietose (tada ir vagys ras). Gyvenant bute jau sunkiau, bet galbūt turite požeminį garažą, kurio pultelis automobilyje ir nesusijęs su namų raktais. Galbūt galite rasti slėptuvę ten.

Prižiūrėkite spyną

Jei rakinant duris jaučiate, jog pradėjo sunkiau rakintis, stringa, reikia kratyti, stukčioti ar šokti lietaus šokį, kad atsidarytų durys – laikas kviesti meistrą ir tvarkyti. Ignoruojant tokias problemas tikrai prireiks avarinio durų atidarymo.
 
AdMetric

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Daugeliui Ramutė Skučaitė (g. 1931 m.) – vaikų ir vaikystės poetė, vaikų literatūros klasikė. Ji – tradicinės poezijos atstovė. Eiliavimo, rimavimo meistrė. Žodžio skaidrumas – šios poetės siekiamybė. Jos poezija –...

Pasaulis užsimerkus

Pasaulis užsimerkus

Lentvario miesto bibliotekos duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir...

Pasaka apie NE

Pasaka apie NE

Ar kada susimąstei apie mus supančius žodžius? Kiek jų daug ir kokie visi skirtingi. Vieni žodžiai yra linksmi, kiti – liūdni. Vieni skanūs, kiti – nelabai. O ar kada pagalvojai, kaip sunku žodžiui NE? Su juo nelengva susidraugauti,...


Reklama