NAUJIENOS

Užkritę akių vokai: ne tik estetinė problema

Kategorija:

Miestas:
Senėjimo procesai kiekvienam iš mūsų neišvengiami. Su tuo susiduria kiekvienas perkopęs 25-erių metų ribą. Dažniausiai kalbama apie raukšles, odos sausėjimą, plonėjimą, tačiau yra dar vienas gana ryškus ir dažnai pasitaikantis šio proceso padarinys – akių vokų užkritimas. Tai gali ne tik suteikti nenorimus veido pokyčius, bet ir sukelti gana rimtų sveikatos sutrikimų, todėl svarstant kaip šią problemą išspręsti vokų pakėlimas gali tapti nuostabiu sprendimu. 

Trumpai apie operaciją

Šios operacijos prasidėjo maždaug 25-aisiais mūsų eros metais. Yra rasta įrodymų, kad būtent tuomet Aulas Kornelijus Celsas aprašė ankstyvąją vokų pakėlimo operaciją savo knygoje De Medicina. Tai, kaip galima numanyti, buvo itin primityvi procedūra, kuri buvo skausminga.
 
XIX a. prasidėjo spartus akių vokų pakėlimo operacijų tobulėjimas, jos buvo vis labiau tobulinamos. Būtent tuo metu šio tipo operacija buvo populiari, norint atjauninti savo išvaizdą. Šiuo laikotarpiu išrastos kai kurios atlikimo technikos vis dar naudojamos šiandien.
 
Žinoma dabar, kai technologijos ir medicina tobulėja kosminiu greičiu, ši operacija yra itin saugi, o ir diskomfortas yra šimtus kartų mažesnis. Procedūra dažniausiai atliekama taikant vietinę nejautrą, tačiau ją galima atlikti ir bendrinėje nejautroje. 

Kaip jai pasiruošti? 

Norint tinkamai pasiruošti operacijai visuomet reikėtų atidžiai vykdyti chirurgo nurodymus. Prieš ją yra atliekami nuodugnūs laboratoriniai tyrimai, kurių metu nustatoma tiksli paciento sveikatos būklė: regos patikra, sveikatos istorijos analizė. Jei nusprendžiama, kad pacientas yra pasiruošęs procedūrai, toliau yra atliekami dar keli tyrimai: akių vokų matavimai ir kitos pasiruošimo procedūros.
 
Kad vokų pakėlimas būtų sėkmingas, o gijimo procesas greitesnis ir efektyvesnis prieš operaciją rekomenduojama:
 
  • Nerūkyti. Tai pagerina kraujotaką ir leidžia pjūvio vietoms gyti greičiau.
 
  • Nevartoti kraujo krešėjimą stabdančių vaistų.
 
  • Priešuždegiminių vaistų vartojimas taip pat turėtų būti sustabdomas.
 
Prieš kiekvieną operaciją konsultuojantis gydytojas–chirurgas suteikia gaires, kaip pasiruošti tinkamai, todėl į jas privaloma atsižvelgti ir kruopščiai jų laikytis.
 
Priežiūra gijimo laikotarpiu

Vokų pakėlimo operacija – gana greita procedūra, po jos pacientai namo išleidžiami tą pačią dieną. Siūlai išimami 4-5 parą po jos. Kaip ir po daugelio veido operacijų, po šios gali likti mėlynių, pasitaikyti tinimo. Tačiau tai lengva paslėpti akiniais nuo saulės. Šios žymės dažniausiai praeina savaime, per porą savaičių po operacijos.
 
Norint, kad patinimas ir diskomfortas praeitų greičiau galima naudoti šaltus kompresus. Tai padeda sumažinti tinimą ir kraujosruvų susidarymą. Be to, pirmosiomis dienomis, dėl natūralių išskyrų gali lipti blakstienos, tačiau kiekvienas chirurgas pristatys, kaip teisingai valyti akis, nepažeidžiant pjūvio vietų. `taip pat, po operacijos akys gali būti jautrios šviesai ir šiek tiek ašaroti, tačiau tai visiškai normalu. Be to, jei yra jaučiamas per didelis, neįprastas diskomfortas reikėtų kuo skubiau kreiptis į savo gydytoją–chirurgą.
 
Akių vokų užkritimas gali būti ne tik estetinė problema. Jis gali sukelti ir sveikatos sutrikimų: regos lauko sumažėjimas, uždegimai. Todėl, reikėtų nesikankinti ir kreiptis į plastikos chirurgijos profesionalus, kurie ne tik padės grąžinti žvilgantį ir jaunatvišką žvilgsnį, bet ir padės išvengti rimtesnių sveikatos problemų.

Loreta Varaniūtė

Reklama