NAUJIENOS

Užfiksavo keistą upę: vietoje vandens tik juoda masė – kas tai?

Kategorija:

Miestas:
Oficialios Arizonos tarnybos pasidalino vaizdo įrašu, kuriame matoma Pima County apygardoje tekanti tamsi upė, kuri atrodo sudaryta iš srūvančio dumblo.
Vaizdo įrašu, kuriuo savo socialinių tinklų kanaluose pasidalino Pima County tarnybos, buvo nufilmuotas liepos 15 d. po nedidelės audros Cañada del Oro Wash. 
Ši nelaimę pranašaujanti, greitai judanti tamsi masė drenažo kanale yra staigus purvo ir nuolaužų potvynis, įvykęs po gaisrų, kurie alino regioną.

Apokaliptiniu požiūriu tai gali pasirodyti kaip įspūdingas reiškinys, tačiau pats vaizdo įrašas buvo pasidalintas drauge su grotažyme #FloodsFollowFires (liet. #PotvyniaiSekaGaisrus), taip siekiant perspėti ir parodyti, kaip staiga gali pasirodyti ir judėti potvyniai.

Tarnyba įspėjo, kad net ir nedidelis lietus gali sukelti pražūtingus staigius potvynius ir purvo nuošliaužas, dažnai ir be menkiausio išankstinio perspėjimo.

Gaisrai iš tiesų didina staigių potvynių grėsmę, nes žemė po jų tampa suanglėjusi, sausa ir nebegeba absorbuoti vandens.

Tai reiškia, kad net ir nedidelis lietus gali paskatinti pragaištingus potvynius ir purvo nuošliaužas, kurios yra ne tik sparčiai judančios, bet ir su savimi pakeliui surenka nuolaužas, tokias kaip dumblą, akmenis ir net medžius, kas tekant gali sukelti potencialius nuostolius ir žalą.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=639596513576071

ki kol žemė atsigauna ir augmenija atauga, tokio tipo nutekėjimai gali vykti daugybę metų po gaisrų.
Tikėtina, kad šį staigų potvynį sukėlė nuotėkis iš Bighorn gaisro, kuris nuo birželio 5 d. liepsnojo vakariniame Santa Catalina kalnų pakraštyje, į šiaurę nuo Tuksono, Arizonoje.

Šie gaisrai pasistūmėjo į pietryčius, link Santa Catalina prieškalnės. Manoma, kad šiuos gaisrus įplieskė žaibo iškrova ir iki šiol jie jau išdegino 48377 hektarus, tačiau dabar, didžiąja dalimi, jie yra suvaldyti.

Pogaisrų atsiradusių nuolaužų srovės taip pat gali destabilizuoti ir sukelti žemės, takų, kelių ir bet ko kito, kas pasitaikytų jų kelyje, eroziją, dėl ko griežtai nerekomenduojama bandyti patiems filmuoti tokius reiškinius, nes galima patekti į tikrai veiksmo filmo vertą situaciją, iš kurios žmogų išgelbėti ypatingai sunku, rašo iflscience.com. 

Gismeteo.lt

Reklama