NAUJIENOS

Uždarius ugdymo įstaigas savivaldybių prašoma nemokamą maitinimą tęsti kitais būdais

Kategorija:

Miestas:

Dėl koronaviruso laikinai sustabdžius ugdymo procesą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prašo savivaldybių nemokamą maitinimą teikti kitais būdais, pavyzdžiui, teikti maisto davinius.

„Suprantama, kad pagrindinė mokyklos funkcija yra mokinių ugdymas, tačiau nepasiturinčių šeimų vaikams nemokamas maitinimas šiuo ekstremaliu atveju, kai ugdymo procesas stabdomas, taip pat yra labai reikalingas. Todėl savivaldybių, esant būtinybei, maloniai prašome užtikrinti nemokamo maitinimo teikimą net kai ugdymo įstaigos yra uždarytos“, – teigia Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvidas Bingelis. 

Vienas variantų, kaip galima būtų užtikrinti nemokamą maitinimą vaikams neinant į mokyklas – organizuoti maisto produktų teikimą. 

Nemokamas maitinimas priklauso:

  • Nepasiturinčių šeimų vaikams, kai šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 187,5 euro (neįskaičiuojant vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio). 
  • Priešmokyklinukams 314-oje bendrojo ugdymo mokyklų 51-oje savivaldybėje (mokyklas atrinko pačios bandomajame projekte dalyvaujančios savivaldybės). Nuo rugsėjo mėnesio nemokami pietūs bus tiekiami visiems Lietuvos priešmokyklinukams ir pirmokams – tiek mokyklose, tiek darželiuose.

Per 2020-uosius nemokamus pietus papildomai gauti pradės apie 49,6 tūkst. mokinių. Šiuo metu nemokamą maitinimą Lietuvos mokyklose iš viso gauna apie 55 tūkst. mokinių.  

Socialinės paramos mokiniams įstatyme nustatyta, kad mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos ir teikiamas toje mokykloje, kurioje mokinys mokosi. 

Ugdymo įstaigų veikla stabdoma mažiausiai dviem savaitėms. Dažniausiai užduodamus klausimus apie koronavirusą rasite čia

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama