NAUJIENOS

Už bandymą pirkti balsus – baudžiamoji atsakomybė

Kategorija:

Miestas:

Vidaus reikalų ministerija kreipėsi į Seimą, prašydama į posėdžių darbotvarkę įtraukti klausimą dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo už bandymą pirkti balsus rinkimų metu. 

Šiuo metu Baudžiamasis kodeksas (172 str.)  atsakomybę numato tuo atveju, kai rinkėją paperkant, apgaulės būdu arba naudojant psichinę prievartą jam buvo trukdoma pasinaudoti rinkimų teise. Siūloma šią nuostatą pildyti, kad būtų baudžiama ir už bandymą daryti poveikį rinkėjui – tai reikštų, kad pats bandymas papirkti būtų laikomas nusikaltimu. Toks nusikaltimas būtų baudžiamas bauda, viešaisiais darbais arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.  

„Laisvi ir skaidrūs rinkimai yra esminė demokratinės šalies vertybė. Šios pataisos jei ne išgyvendintų, tai bent reikšmingai sumažintų bandymų paveikti rinkimų rezultatus skaičių“, – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Numatyti atsakomybę už bandymą papirkti rinkėjus siūloma jau ne pirmą kartą. Tai numatančios pataisos paskutinį kartą registruotos Seime dar praėjusių metų liepą, tačiau iki šiol nebuvo įtrauktos į Seimo posėdžių darbotvarkę.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Šventinės edukacinės programos vaikams

Esperanto – tarsi išsigelbėjimo ratasReklama